joko nyt?
joko voi rinnat alkaa vuotamaan kun huomenna alkaa 27 viikko?? tämä tapahtuu öisin, aluksi en niin ajatellut että olisi maitoa kun kuivuneet " täplät" yöpaidassa (heh, arvelin johtuvan iltasesta jukurtista, jota tippunut paidalle :), mutta nyt on jo selkeet isot läntit. ei ihan joka yö, mutta usein. eilen rinnat menivät kipeeks ja koviks illalla ja aamulla oli iso kuivunu läntti toisen rinnan kohdalla. paheneeko tämä, vai onko ohi menevää? muuten ei muutoksia tapahtunut, eivät ole (onneksi) kasvaneet tms.
Kommentit (2)
Ja pahenee vain kunhan saat vauvan ja alat imettää! Itse nukuin rintsikoissa ja tuplasuojuksissa ½ vuotta synnytyksen jälkeen 2 edellisen kanssa ja silti heräsin aina maitolammikosta aamulla. Kun maito on noussut niin minulla ainakin rinnat kasvoivat 2 kuppikokoa. Mutta sitähän varten nuo tissit on olemassa... :)
Pirpaliina rv 20+4
Hei.
Vallan mahdollista sillä itselläni oli tuossa 29-32 viikolla vuotoa suihkun ja saunan jälkeen. Sitten loppui. Yleistä kuuluu olevan uudestaan synnyttävillä. Itselläni ensimmäinen.
Mukavaa odotuksen jatkoa sinne:) ja hyvää uutta vuotta.