Miksi muistan että Valion voinappia sanottiin kuusitissiseksi, mutta
en muista asioita mitä olen yrittänyt kahden päivän ajan lukea tenttiin? Miten mun muisti voi olla näin kelvoton, että muistan vaan epäolennaisia asioita jostan kaukaa menneisyydestä, mut en muista näitä tärkeitä nippelitietoja jotka pitäis vaan painaa mieleen, pamauttaa tenttipaperille ja sittenhän ne vois jo unohtaakin?
Onko kenellekään muulle käynyt vanhemmiten näin?
Kommentit (4)
[quote author="Vierailija" time="05.05.2015 klo 18:39"]
Oman nimeni muistan vielä.
[/quote]
No hei, jotain toivoa vielä. :D
Muistan 12 aivohermoa, Norjan vuonot, lapsuudenkaverin sotun, pikkusiskon syömän mansikkahuulirasvan merkin, äidin pitkän pierun jolle nauroimme pentuina katketaksemme, mutta en muista milloin auton katsastut pitikään olla tai mikä Facebookin salasanani on. (ei auta, en muista sitäkään mille roskameilitilille sen olen liittänyt ja mikä sen salasana on)
Kovalevy täynnä.
Yhdistä jokaiseen tissiin yksi fakta tenttikirjasta?
Minä muistan lapsuuden kodin puhelinnumeron 40 vuoden takaa (samoin muita sen aikaisia puhelinnumeroita), samoin auton rekkarin. Kummallakaan tiedolla ei tee mitään enää. Nyt en muista kuin tasan yhden puhelinumeron (omani) enkä muista tämänhetkisen autoni rekkaria. En muista perheenjäsenten henkilötunnusten loppuosia, enkä tilinumeroitakaan enää, kun muuttuivat joku aika sitten... Oman nimeni muistan vielä.