Kuukautisten piti alkaa maanantaina - tuleekin rusehtavaa tiputtelua?!
Mitä tää nyt mahtaa olla? Kuukautisia odottelin alkavaksi maanantaina, kuten piti, mutta normaalin vuodon sijaan tuleekin muutamia tippoja RUSKEAA mönjää :O Raskautta ollaan yritetty, mutta tuskin tämä sitäkään on..? Täältä löytynee kohtalotovereita tällekin vaivalle!
Kommentit (11)
Monesti kokenut. Ihan normi kiertojen välissä. Kyne sanoi että joskus vaan ei verta kerry kojtuun niin paljoa että vuotaisi. Ruskea veri on seinämissä pidempään ässehtynyttä tavaraa. Toki vok olla raskaudenkin merkki. Onnea jos plussasit :)
[quote author="Vierailija" time="15.01.2014 klo 20:41"]
mitä se tarkottaa?
[/quote]
Sun on lähdettävä poimimaan marjoja. Taitaa marketin pakasteallas olla ainoa vaihtoehto.
minulla yleensä joka toiset kuukautiset runsaat ja joka toinen kerta hyvin niukat. säännöllisesti myös joka toinen kerta alavatsa on kipeä ja joka toinen kerta ei.
No niin, täältä saadun neuvon perusteella sitten uskaltauduin tekemään testin, ja se näytti plussaa :D Pelkään vain, että tämä hyvin niukka rusehtava vuoto on jotenkin huono merkki, vai onko miten normaalia...?
ap
ap, mulla on joka raskauden alussa (4 kpl) ollut muutama päivä tuhruvuotoa. ja kaikki raskaudet on menneet onnellisesti alusta loppuun tuloksena 5 tervettä lasta.
onnea!
[quote author="Vierailija" time="16.01.2014 klo 16:07"]
No niin, täältä saadun neuvon perusteella sitten uskaltauduin tekemään testin, ja se näytti plussaa :D Pelkään vain, että tämä hyvin niukka rusehtava vuoto on jotenkin huono merkki, vai onko miten normaalia...?
ap
[/quote]Mulla oli yli viikon sitä tuhrua ekassa raskaudessa, olisiko kestänyt sen 10 päivää, ja vasta sitten yleensäkin näytti plussaa, kun testailin muutaman päivän välein.
Toisessa raskaudessa olikin sitten niin runsas vuoto ettei edes tullut mieleen testata.
Että unohdapa huolehtiminen...
Kiitos lohduttavista kommenteista!
Takana on yritystä 3,5 vuotta, joten pelottaa voiko raskaus oikeasti olla totta :O
Kuulostaa kyllä raskaudelta. Teeppä testi.