Suositelkaapas hyviä elämäkertoja! Saisivat olla inspiroivia.
Nyt olisi tarvetta hyvälle elämäkerralle. Mielellään saisi olla jollakin tavalla mieltäylentävä eikä mikään ryysyistä rikkauksiin ilman ryppyä tai rytinää-satu.
Kommentit (5)
Minuakin kiinnostaisi! Tänne hyviä vinkkejä.
Voin antaa semmoisen vinkin,mitä ei ainakaan kannata lukea: Rose Kennedyn elämänkerta. Okwn kiinnostunut historiasta ja maailmansotien synnyttämistä maailman mullituksista (koko Euoopan kartta meni uusiksi jne.)
Luulis että liki 100 vuotta eläneellä, vallan ytimessä eläneellä henkilöllä olisi ollut paljokin näkemystä ja kerrottavaa -not.
Rosen elämänkerrasta ei paljon mitään jäänyt käteen ha kesken se mulla jäikin.
Toinen elämänkerta joka oli tyhjää hymistelyä oli Jhonny Rotten eli John Lydon. Eipä ollut mitään jäljellä enää rokkenrollista, tai mistään vastakulttuurista jota nuorena julisti.
Ei ole minun genreni, mutta puoliso on kovasti tykännyt Duff McKaganin ja Zlatanin elämäkerroista.
Oleg A. Faberge: Muistikuvia
Löysin divarista ja oli ko. suvun tarina, mitä en ollut koskaan aikaisemmin tuntenut.
Ace Frehleyn elämäkerta sopii hyvin rokki-ihmisille, vaikkei KISSin musa muuten niin toimisikaan. Aika vekkuli ukko se Ace ollut nuorena ja toki edelleenkin vaikka raittiina ollutkin 10 vuotta :D
MEne kirjastoon Soellä on mistä valita!!