Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Miksi en laihdu!?

Vierailija
27.01.2012 |

Nyt olen neljä viikkoa ollut ilman mitään herkkuja. Ennen söin karkkia joka päivä + pari keksiä kahvin kanssa yms yms.

Laskeskelin tossa että ilman herkkuja olen syönyt noin 1,5-2 kg puhdasta sokeria vähemmän eikä paino siltikään putoa. SYön terveellisesti, ruisleipää, kasviksia ja salaatteja ja ihan tavallista kotiruokaa. Annoskokokin on aina ollut suht pieni.

Harmittaaaaa!! Ainoa hyöty tästä herkuttomuudesta on ollut se että menkat toimi ajallaan ja ei ole pahemmin turvotusta , lisäksi karvankasvu (kasvoissa) on muuttunut minimaaliseksi.

Haluaisin niin kovasti laihtua ; (

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
27.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

2 kiloa vähentänyt sokeria????

Minkä kokosia sokeripussit on? puolikiloa? Niitä siis 4, just juu.

Vierailija
2/6 |
27.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Merkkaa ilmaiseen kiloklubiin kaikki syömäsi ihan kaikki, jopa vesilasit. Sitten katsot, mikä on liikaa. Mulla toimi, kun aloitin laihduttamiseen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
27.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

lisäksi kannattaa tarkistaa, että jos syöt paljon salaattia, niin millaista salaattikastiketta käytät, niistä kertyy nopeasti kaloreita paljon, vaikka määrällisesti kastiketta olisikin vähän.



Ei kannata luottaa niihin 2000 kalorin päiväkulutusarvioihin, ellet ole päivittäin aktiivinen liikunnallisesti.

Vierailija
4/6 |
27.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla on kaksi pientä lasta joiden perässä juoksen päivät pitkät + ulkoilut päälle. Lisäksi siivoukset yms. Että en ainakaan makoile sohvalla tms.

Täytyy tosiaan tsekata kuntoklubin laskureilla missä menee vikaan. Toisaalta tämä herkuton elämä on aikamoinen muutos elimistölle joten voisiko siinä mennä hieman aikaa, ennen kuin kroppa osaa toimita tässä uudessa ruokavaliossa? Lisäksi on just menkat, jotka voi tietysti sekoittaa myös tätä.

Vierailija
5/6 |
27.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olet voinut saada lihasmassaa rasvan tilalle. Oletko mittanauhalla katsonut, onko senttejä lähtenyt?

Vierailija
6/6 |
27.01.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

vyötäröltä jopa 5cm ja lanteilta myös. Mutta paino ei ole hievahtanutkaan. Mutta katellaan vielä. Olen siis vuosia syönyt liikaa makeeta ja tämä on ensimmäinen kerta kymmeneen vuoteen kun olen ilman sokeria. Luulisi että se nyt jotenkin vaikuttaa. Painoni on 73 kg ja pituus 163.