Jos pitäisi valita jompikumpi lentokoneen vierustoveriksi, valitsisitko M. Aitolehden vai Tuksun?
Itse valitsisin ehdottomasti Tuksun, sillä on mielenkiintoisemmat jutut.
Kommentit (20)
Ehkä martinan kuitenkin ihan sillä perusteella, että se ei veisi niin paljon tilaa. Jos olisi pitkä lento, Tuksun vieressä tulisi ahdasta.
En kuitenkaan keskustelisi kummankaan kanssa mitään.
Martinan, koska se ei varmaan sekoilis kännissä tai häiritsisi mua. Ja on hoikka, joten ei veisi niin paljon tilaa.
Ihmisenä M ärsyttää mua enemmän, mutta eipä siinä ole pakko tutustua jos tympii.
Kukaan täysjärkinen ei ala juttelemaan tuntemattomalle vieruskaverille. Tuksusta en olisi niin varma... Sitä paitsi Martina ulkoiluttaa itseään tai koiraansa meidän kulmilla, eikä ole ollenkaan luotaantyöntävän oloinen noin tosielämässä ainakaan ilman puhekontaktia mikä siis olisi tilanne myös koneessa :)
Martina varmaan vain vittuilisi...
ja keskusteltaisiin syvällisiä pienessä sievässä.
Kukaan täysjärkinen ei ala juttelemaan tuntemattomalle vieruskaverille. :)
että tuntemattomalle juttelu on epätervettä.. näin vain jossain Suomessa.
Martina on pelottava. Olen raskaana ja Martina voisi vaikka alkaa väkivaltaiseksi.. Onhan se hakannut sen AMB:kin.
En voi sietää hakkaavia pissiksiä, vaikka olisivatkin jo 30 v. Onhan Tuksu myös sivistyneempi ja matkustellut enemmän kuin lähiö-Mara.
Vie vähemmän tilaa, eikä vedä kännejä Tuksun tyyliin.
Martina on pelottava. Olen raskaana ja Martina voisi vaikka alkaa väkivaltaiseksi.. Onhan se hakannut sen AMB:kin.
En voi sietää hakkaavia pissiksiä, vaikka olisivatkin jo 30 v. Onhan Tuksu myös sivistyneempi ja matkustellut enemmän kuin lähiö-Mara.
Tuksu todennäköisesti vetäisi perseet ja mesoaisi. Martina taas todennäköisesti nukkuisi silmiensuojelulaput tai joku naamio luomien päällä tai sitten tekisi läppärillä töitä eli ei häiritsisi minua.
Jos itse olisin lähdössä sikailulennolle niin sitte tietysti ehkä Tuksu.
Martina on niin besserwisser, ei jaksa kuunnella
sais Seiskalta saletisti lomarahat kun kuvailis Tuksun lentopuuhia...
Samasta syystä kuin moni muukin: ei veisi niin paljon tilaa.
Tuksu on niin paljon läskimpi, ettei olisi kiva istua siinä vieressä kovin pitkää lentoa.
on sen verran kuuma pakkaus että voisin vaikka kiksauttaakin..
jos joku Tuksu veisi muka hirveesti tilaa.. :D))
Mun vieressä on istunut vaikka minkä kokoisia, oma mieskin on 190cm ja 90 kg. eikä ole yhtään ahdasta ollut. Eri asia jos joku 200cm, ja 200kg ja haisee viinalle..
tuksun samalla perusteella kuin sinä.