Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

talon korjaamisesta tietävät

Vierailija
24.03.2011 |

http://www.etuovi.com/kohde/845816



tuossa on siis kohde.



Nyt ensi silmäyksellä tonne tulisi siis sisälle vessaremontti ja pinnat. ulkolaudoitus menee myös uusintaan ja varmaan myös rännit. Katto näyttää melko uudelta, jollen ihan väärässä ole. Viemerit, lämmitysputket ja salaojat oli jo uusittu.



EIkös tuo ole joko korjauskelvoton tai sitten noihin remontteihin ja tontteihin nähden todeeella halpa, meinaan eikö maalämmön asentaminen ja aurinkopaneelitkin maksa jo jotain. tontillakin on hintansa.



Paljonkohan tohon saisi varata rahaa, että saisi sitä kunnollisen?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
24.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Iso kustannus ensin olisi varmaan rakennustarkastus (mikälie hometutkinta, ja hyvä sellainen). Säästömielessä ei ehkä kannata tuota ostaa.

Vierailija
2/5 |
24.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ostaisi vaikka rempataitoa olisi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
24.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

täysin hoitamattomalta kiinteistöltä, on varmaan ihan paskassa kunnossa.



En koskis.

Vierailija
4/5 |
24.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

aurinkopaneelit ja tehdyt remontit kanssa kenties samanverran, niin eihän tuosta jää juuri muuta kuin tontin hinta. Voi olla että remontoija on tajunnut, että remontoi lahoa ja mätää, ja haluaa hankkiutua eroon koko höskästä.

Vierailija
5/5 |
24.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

sanoa näin kaukaa Voi olla että ulkovuorauksen saa maalattu ensin vanha maali painepesurilla pois Eristeenä voi olla sahanpuru siihenaikaan yleinen

Kyllä siitä asuttavan saa joitaki kymppitonneja joutuu laittaan

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän yhdeksän