Lapsi kouluun huomenna tällasessa kunnossako?
tokaluokkalainen.nenä tukossa.pää oli illasta kipeä.kuumetta ei.muuten pirtsakka ka syö mutta koulssa oli ollut tosi väsynyt.sörkylääkkeen otti pääkipuun.kurkkua valittanut sunnuntain ja maanantain nielasun yhteydessä.laitanko huomenna kouluun?
Kommentit (7)
varsinkin jos joku olisi muutenkin kotona niin hoitaminenkin järjestyy helposti.
missään tapauksessa. Tartuttaa muut.
Minä en ainakaan lähde. Jos on flunssa/paha päänsärky niin jään lepäämään. Anna siis lapsesikin levätä itsensä kuntoon.
aika sairaanakin töihin.siksi on vaikia hahmottaa mihin vetää rajan lapsen sairastaessa....mutta kiitos ajatuksista!
Mutta onkin jo vähän isompia. Itse menisin tollasessa kunnossa todellakin töihin, eihän tossa aikuinen vielä sairas ole. Lapsi tietenkin eri asia. Jos aamulla on kunnossa ja pirteä, niin laittasin kouluun.
toipua kaikessa rauhassa . Vaikka hänellä ei olisikaan kuumetta , tukkoisuus ja kurkun aristelu on kyllä riittävä syy , ettei hän osallistu tunneille . Jos ette ole käyttäneet , suosittelisin Urticalsinia vastustuskykyyn ja saattaisi helpottaa tukkoisuuttakin . Pikaisia toipumisia lapsellesi !
EN osaa pääättää ite :(