Vappu ruuat ja juomat ostettu.
287,50€ meni. Päästiin sentään halvemmalla mitä pääsiäisenä meni. Tulisi kalliiksi, jos juhlia ois useammin. Mutta on se vaan niin kiva juhlistaa kunnolla :)
Kommentit (7)
meilläpä meni vajaat 4 euroa.
-2 nakkipaketti a´ 0,99 e
-1 perunasalaatti 1,35
Halpaa, eikö totta!
Tänäänkin ostin noita aitoja nakkia ja 2 kg pussin perunoita.teen ison annoksen perunasalaattia, annan sitä muillekin. Kermaviilit ostettu, samoin kurkut ja muut tykötarpeet ennenmin.Kuoharit toi tytär pääsiäiseksi ja itse ostettiin valkkaria ja tasavalta vinaa. Ei tullut silloin juotua, sima ostetu myös.
tuohon kuuluvan brunssiin ja grillailuun ruokaa, sekä juomat myös. Tuskin oli ihan kahdelle ihmiselle?
meilläpä meni vajaat 4 euroa.
-2 nakkipaketti a´ 0,99 e
-1 perunasalaatti 1,35
Halpaa, eikö totta!
Kuinka monta syöjää teillä on?
Meillä meni noin 100 e ja minusta se oli jo aika paljon..
kuristunut fiilis..
Siis eiks se mee niin et, et sen minkä tienaa, sen saa.l
Juomia limusta viineihin.