Ootteko nähneet sen lenkkarimainoksen telkkarissa, jossa kuvataan naisten takamuksia
Kommentit (40)
Tulin siihen tulokseen, että se on ovelasti suunnattu sekä naisille että miehille:
- Nainen haluaa samanlaisen pepun kuin mainoksen tytöillä, joten ostaa kalliit erikoislenkkarit.
- Miehen mieleen tulee, että tuollaisia peppuja olisi kiva nähdä kotonakin, joten hän ostaa naiselleen lahjaksi kalliit erikoislenkkarit.
Eka kertaa kun näin, luulin että on joku pikkuhousunsuojamainos:-D Aika minimaaliseen osaan on lenkkarit ko. mainoksessa laitettu...no, mainostaja on onnistunut:polemiikkia syntyy ja kauppaa siinä sivussa.
Itse olin kuullut ko. lenkkareista aiemmin, ja miettinyt että voisihan nuo ostaa.
Nyt kun näin mainoksen, päätin etten osta lenkkareita törkeän mainoksen vuoksi.
ap
ja ostin kyseiset kengät. ;)Eipä noi nyt järin kalliit ollu 99 €, melkein puolta halvemmat kuin juoksulenkkarit.
se niin mene, että vaikka mainos herättäisi pelkästään negatiivista julkisuutta, niin tuotetta myytäisiin enemmän. Ainakin monet ihmiset kertovat, etteivät osta jotain tuotetta ihan ärsyttävän mainoksen takia, jos on saatavilla samanlainen ei- ärsyttävä tuote. Jotkut ovat jopa vaihtaneet kännykkäliittymiään kauhean mainoksen takia.
Miksi aina pitää lähes alastomia naisia niissä? Tulee sellainen olo, että noi mainokset on suunniteltu enemmän miesten silmää miellyttämään, ku pitää olla niin niukasti vaatetta päällä. Tuntuu, että naisista tehdään pelkkiä esineitä ja kaikkien naisten perseiden tulis näyttää siltä kuin mainoksessa.
kun on lapsia katsomassa. Itse ajattein juuri myös nuoria tyttöjä jotka taas näkevät miltä heidän pitäisi näyttää, ja masentuvat kun eivät näytä siltä. Itse ainakin olisin vielä 10 vuotta sitten ahdistunut. Nyt ei enää nappaa, eli en kuulu kohderyhmään :D
ja olen itsekin sitä mieltä, että kyllä siinä persettä ihan liikaa näytetään. En itse kehtaisi ehdottaa asiakkaalle tuollaista mainosta ja jos asiakas ehdottaisi tuollaista, niin en suostuisi sitä toteuttamaan.
Enemmän kenkiä ja vähemmän persettä, sillä oltais saatu sama asia ajattua ja vähemmän ärsyyntyneitä ihmisiä.
Minusta ei sovi yhtään lasten silmille.Jotenkin törkeä, hyvin seksistinen mainos.
seksistinen. Tekisi ihan oikeasti tehdä siitä valitus johonkin. Siirtäisivät edes myöhäiseen ehtooseen, jolloin ei ole lapsia katsomassa telkkaria...
tytöt koulutetaan (tiedostammatta ja tiedostaen) siihen, että heidän kuuluu näyttää haluttavalta ja paljastaa mahdollisemman paljon kaikkille, varsinkin miehille
eikä todellakaan edes väitä noissa kengissä olevan
mitään sellaista taikaa mitä ei tavallisia lenkkikenkiä käyttäessä voisi saada..
Vetää vertoja Eric Pryzin Call on Me musiikkivideolle. Mistä sellaisia peppuja oikeen on löydettykään?!?
eikä todellakaan edes väitä noissa kengissä olevan
mitään sellaista taikaa mitä ei tavallisia lenkkikenkiä käyttäessä voisi saada..
me miehen kanssa katsottiin että onko se yks perse miehen, tai kamala se ainakin on, jalat miesmäiset..?!
luulin aluksi että se on vitsillä tehty että lenkkarit sen pepun teke, mutta my kun näitä lukee niin ei tiedä.
niin lähden just tältä istumalta lenkkareita hakemaan.
Mä olen niiiiiiiiiiiiiiiiiiiin kade niistä takamuksista
t. nainen lättä perseellä
On se mustakin ihan kiva, nättejä peppuja, mikäs niitä katsellessa :) Itselläni on rumempi peppu, mutta kyllä mä silti mielelläni katson nättejä peppuja. Voisin mainoksen takia vaikka ne lenkkarit ostaakin, jos tapanani olisi uskoa moisiin ihmelaihdutusjne-tuotteisiin.
sikäli ikävä, että nuoret tytöt ihan ala-asteikäisistä saakka alkaavat peilailemaan takapuoliaan ja suurin piirtein itkevät muka rumia peppujaan. Tuommoiset 20kpl täydellistäkin täydellisempiä peräsimiä ei anna ihan totuudenmukaista kuvaa normaaleista ihmisistä.