Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

30v naiset -asiaa pukeutumisesta

Vierailija
14.08.2010 |

miten pukeudutte nuorekkaasti, mutta ei ole yliampuvaa verrattuna ettei ole tätilook. vinkkejä kaipaan.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
14.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Farkut, kauluspaita ja korkkarit on aina hyvä yhdistelmä. Asusteilla (vyöt, huivit, korut) saa ilmettä muutettua kivasti. Käytän myös hameita, mekkoja, saappaita, neuleita jne. Todella harvoin suoria housuja tai jakkupukua.

Vierailija
2/5 |
14.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä ainaki oon nyt kesäl käyttänny noit pitkii toppei ja leggareit, ei mitää semmossia tosi hilebile juttui.

Farkkuhameita ja toppeja, en mitää vesirajamekkoja, mut polven päälle reilusti kyllä.



Talveks/syksyks tilasin nyt h&m.ltä pitkähihasen pitkän tunikan ja paksut sukkahousut ja niihi meinasin saapikkaat liittää.



Ei myö nyt niin vanhoi kuiteskaa olla etteikö semmossii vois pukeutua ;)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
14.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

niin tyylejä on melkein yhtä monta kuin naisiakin. :) Tämä nyt ei ap:stä auta, mutta musta on ihanaa olla kolmekymppinen juuri sen takia, että kaikki tuntuvat löytäneen sen oman tyylinsä, joka sopii juuri heille parhaiten.



Vältä kaikkea, mikä ei istu hyvin. Vältä vaatteita, joissa ei ole mitään jujua. Vältä Prisman/Citymarketin vaateosastoa. :)

Vierailija
4/5 |
14.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

eroa miten eri-ikäiset pukeutuvat, lähes tulkoon samalla tavalla voi parikymppinen ja "mummo" pukeutua.



Kun ikää tulee, kannattaa välttää pahimmat ylilyönnit, eli voi olla pillit farkut kunhan eivät ihan "kalsarit" ole jne.



Muutenkin kannattaa suosia klassisuutta vaatteissa, eli laadukasta, tyylikästä, ja tärkeinpänä hyvin istuvaa. Koruilla ja muilla asustailla voi muodistaa asua, eli esim. hillittyjä värejä, ei mitään pinkkiä tmv. mutta sitten esim. kaulakorussa voi häivähdys pinkkiä olla jne.



Pahimpia mummovaatteita ovat "laatikkomalliset" eli sellaiset joissa ei ole hyvä leikkaus. Jos muotia on vaikkapa leopardikuvio olisi suurinta muotia tällä hetkellä, niin ei kannata ostaa em. kuosista paitaa, mutta ostaa esim. em. kuosinen vyö tai paita jossa hihansuissa em. kuviota jne.



Ja laatuun kannattaa panostaa, eli jos saapikkaat muotia ne voi ostaa, mutta ei mitään keinonahkaa vaan aitoa nahkaa. Laadukkaat vaatteet näyttävät aina paremmilta, eli "teinirätit" kannattaa jättää kauppaan, tosin esim. H&M:ltä löytyy ihan ok vaatteita eli paljoa ei aina tarvitse maksaa. Jos kroppa sallii, niin lyhyt nahkatakki on ok ja sopii, jos on nahkaa ei keinonahkainen muovijäljitelmä.



Ylipäätään 30-vee yleensä tietää mikä itseään pukee, ja kannattaa suosia niitä vaatteita ja poimia trendeistä ne jotka itselle parhaiten sopivat. Ja pahimmat (tyyliin napapaidat) kannattaa unohtaa kokonaan.



"Tylsiinkin" asuihin saa näyttävyyttä koruilla ja muilla asusteilla (laukut, huivit, kengät jne.)

Vierailija
5/5 |
14.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

"eroa miten eri-ikäiset pukeutuvat, lähes tulkoon samalla tavalla voi parikymppinen ja "mummo" pukeutua. "





Miten niin parikymppinen? Miksi puhut parikymppisestä? Senhän ikäinen on vielä aika teini ja mielestäni ketään ei kielletä pukeutumasta kuten itse haluaa. 25-30 on sama asia joten voipa 30 vuotias nainen pukeutua kuten vaikka 15 vuotiaskin, mitä se kenellekään kluulöuu?



"Muutenkin kannattaa suosia klassisuutta vaatteissa, eli laadukasta, tyylikästä, ja tärkeinpänä hyvin istuvaa. Koruilla ja muilla asustailla voi muodistaa asua, eli esim. hillittyjä värejä, ei mitään pinkkiä tmv. mutta sitten esim. kaulakorussa voi häivähdys pinkkiä olla jne. Pahimpia mummovaatteita ovat "laatikkomalliset" eli sellaiset joissa ei ole hyvä leikkaus. Jos muotia on vaikkapa leopardikuvio olisi "





Höpö höpö... Oletko joku ylitarkka tai vainoharhainen nainen? Eiköhän 30 vuotias ole vielä nuori joten aika lapselliselta kuulostaa nuo sun neuvos. Mitä ylipäätänsäkään ketään kiinnostaa sun neuvos koska ainakin mun vaimo pukeutuu kuten 15-20 vuotiaat, ei hän piittaa mitä sinä ja joku toinen häpeilee. 30 vuotiashan on nainen kauneimmillaan, on vielä nuori mutta ei mikään teinipissis enää, joten parhaiten ne seksikkäät vaatteetkin istuu päälle. Mitäköhän läskejä te sitten olette kun noin tarkkaa touhua on?:)





"Ja pahimmat (tyyliin napapaidat) kannattaa unohtaa kokonaan. "Tylsiinkin" asuihin saa näyttävyyttä koruilla ja muilla asusteilla (laukut, huivit, kengät jne.)"



Älä provoa enempää kiitos :) OStankin vaimolleni seuraavaksi napapaidan, niin saadaan pienirintaiset 20v tytöt kateellisiksi :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kaksi kaksi