Kuka teille valittaa sotkuisesta kodista
Minulle ei lasten kaverit ole kommentoineet, eikä mies eikä lapset.
Anoppi muistaa vihjailla, miten ihanan puhdasta toisella miniällä on, ja miten hänen lapset nokkivat muruset vauvana pöydän altakin. Ja huokailla.
Kommentit (8)
Viimeksi kun "esittelin" valmistunutta vaatehuonetta, tämä käly totesi että tämä onkin teidän siistein huone...
jos meillä kukaan tulis koskaan kylään.
ja minä totean että "Sinäpäs voisitkin siivota."
Mun äiti valittais jos ei pelkäis että menee välit, anoppi varmaan jos kehtais (sotkut johtuu siis suurimmaksi osaksi hänen poikansa toiminnasta). Kaikki tietävät miksi meillä on sotkuista, joten muut eivät kommentoi.
sitte nyt, kun en ehtinyt pariin päivään kunnolla siivota niin valitti, että millon peset asiat ja pyykit. Että silleen..teet niin tai näin niin ei kelpaa!
Mies valittaa, jos siivoan..
Munkin mies valittaa, jos/kun siivoan! Olen kuulemma siivousneurootikko ja lempipuuhani on siivoaminen. Joo kyllä mäkin mieluummin puuhaan lasten kanssa, hengaan koneella tai katson telkkua, mutta täytyy se tiskipöytäkin vähintään kerran viikossa siivota. Alkaa muuten haisemaan mädäntyneelle.
johon minä sanon vaan, että "Nii-i, mitäs vois tehdä?".