Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tampereen parhaat kirppikset?

Vierailija
05.05.2010 |

Huomenna, jos olotila antaa periksi, olisi tarkoitus lähteä pienelle tampere kierrokselle. Kovasti kiinnostaisi käydä kirppiksillä. Mitkähän olisi isoimmat ja valikoimiltaan parhaimmat, joissa kannattaisi käydä? Eniten tietysti kiinnostaa vauvojen vaatteet ja tarvikkeet, mutta pengon kyllä paljon muutakin kirppiksillä :)



Vinkkejä kehiin! Kiitos!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
05.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

kai nyt joku osaa neuvoa...

Vierailija
2/2 |
05.05.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

alkuvuoden aikana aika kasan lastenvaatteita, joten tässä melko tuoreet kokemukset. Mulla oli pääkohteena vauvanvaatteet 50-74 cm.



Bonuskirppis Itsenäisyydenkadulla: Mieleinen kohde, hyviä vaihtuvia tuotteita, enimmäkseen edulliset hinnat.



Radiokirppis Laukontorilla: Kannattaa myös käydä. Iso kirppis, paljon tavaraa, mutta hinnat vähän korkeammat.



Monella näytti olevan 2 viikon paikat, joten ihan joka viikko ei kannata käydä. Mutta jos oot tekemässä täsmäiskua vain yhtenä päivänä,niin googlaapa kirpparit tampere, saat sellaisen listan, jossa on hyvin kirpparit aukioloaikoineen ja bussiyhteyksineen.



Iloista ostospäivää!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kolme viisi