Tyyppi huutaa huutiksessa, vaikkei ole edellisiäkään lunastanut. Mitä tehdä?
Viikko sitten sulkeutui yksi kohde ja vaikka olen ko. ostajalle jo pariin otteeseen sähköpostia laittanut, niin hän ei ole mitään yhteyttä ottanut. Nyt huomaan, että tyyppi huutelee ihan iloissaan lisää kohteitani. Mitenkäs tämmöiseen pitäisi suhtautua? Voinko jotenkin estää ko. tyypin huudot?
Kiva tietty, jos saa samaan pakettiin muitakin tavaroita, mutta eikö olisi reilua ottaa yhteyttä edes myyjään ja kertoa, että tahallaan niiden takia viivästyttää edellisten maksamista? Periaatteessa saisin jo laittaa edellisen huudon kohteen uudelleen myyntiin, koska ostajasta ei ole kuulunut viikkoon mitään.
Kommentit (2)
tee ilmoitus ylläpidolle. Mun kohdalle sattui hupihuutelija, jolla oli muitakin samanlaisia palautteita. Ilmoitin ylläpidolle ja sieltä suljettiin sen huutajan tunnukset.
Pistä vielä kerran viesti ja yksityisviestinä. Joskus olen huomannut (ainakin hotmail) ettei kaikki mailit mene perille noihin ilmaisosoitteisiin.