Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kumpi pois töistä jos lapsi kipeänä ?

Vierailija
10.07.2007 |

Ammattinne kiinnostais kans ja onko varahoitajaa jos tauti kestää yli 3vrk ?



Kiitti =)

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
10.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta mieheni jää kotiin hoitamaan lasta jos lapsi on sairas.



Jos kestää yli 3 vrk niin vaihdamme vuoroa (tiedän, niin ei saisi tehdä). Ei oikein kyllä varahoitajaa ole, jolle uskaltaisin jättää.

Vierailija
2/5 |
10.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mies metallimies, minä toimihenkilö (samassa firmassa).



Hätäavuksi saadaan jompikumpi mummoista, toinen eläkkeellä, toinen vuorotöissä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
10.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

mies olisi aina pois kun on omas kaupungis töis ( kalusteasentaja) ja minä lähihoitaja olisin töissä, sillä palaan vasta työelämään takas pitkän kotona olon jälkeen ja mulla vaan osa-aikatyö ja miehellä kuitenkin parempi palkka oli kotona tai töis =) eikä oo päivääkään viel lasten takia joutunu pois olee töistä aiemmin.

Vierailija
4/5 |
10.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Viime lukuvuoden olin opettajana, joten en ollut pois ellei ollut ihan pakko.

Nyt syksyllä jatkan taas opiskelua, joten voin jäädä joustavasti kotiinkin, mutta miehellekään se siis ei ole ongelma.

Varahoitaja olisi varmaan miehen äiti tai isä, mutta ei ole ollut tarvetta.

Vierailija
5/5 |
11.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse olen tiimivastaavana henkilöstöpuolella julkisella sektorilla ja mies IT-alalla projektinvetäjänä.



On varahoitajia: miehen veli on työttömänä tällä hetkellä ja toisinaan myös työelämässä oleva mummu pitää lomapäiviä ja on lapsen kanssa, jos meistä ei kumpikaan pysty pitämään esim. ylityövapaita.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme yhdeksän