Voi VEE!
Mä tunnen itseni pulleaksi! Siis sanookaa nyt hyvät ihmiset, oonko mä oikeasti ylipainoinen: 160/58??? MIllasen kuvan noi mitat teille antaa? Oonko läski/normaali/hoikka vai mitä?
Kommentit (7)
eikö peili kerro et on NORMAALI/HOIKKA? Ottaa päähän...itellä 20kg ylipainoo...
musta kyllä pullee! 160cm pitäis painaa jotain 53kg et ois hoikka!
hermostu. Jos suututtaa kun toiset on hoikkia ja kauniita;) No joo, ap ei taida tajuta että on hoikka. Onkohan sulla anoreksia?
no, tänään nyt vituttaa kovin moni muukin asia, siksipä menen kohta nukkumaan, ja huomenna ei onneks oo enää mun syntymäpäivä. -nro.8
Vierailija:
hermostu. Jos suututtaa kun toiset on hoikkia ja kauniita;) No joo, ap ei taida tajuta että on hoikka. Onkohan sulla anoreksia?
Kun olin 58kg olin melko pullea. Olen rakenteeltani siro joten alan näyttää paksulta jo melko pienestä lihomisesta, kasvot ovat turvonneen näköiset ja perse leviää. Semmoinen 51-53 on mielestäni minulle melko ihanteellinen.
Ap:n painoindeksi on vähän yli 22, joten hän on normaalipainoinen, voisipa sanoa, että ihannepainoinen. Hoikka hän ei mielestäni kuitenkaan ole. Riippuu tietenkin rasvaprosentistakin, jos se on matala, voi ap olla hyvinkin hoikan näköinen/oloinen.
Pullea vasta kun likemmäs 64kg....