Tietokonenerot auttakaa... pitäisi saada tuonne ylös sinisen osan alle
ne tekstit: esim tiedosto, etsi sun muut mistä pääsee niihin internet asetuksiin yms...
Lapsi tietenkin painannut jotakin enkä ite tiiä miten saan takas.
Toinen ongelma:
miten saan tuonne alas siniselle osalle takas sen lootan jossa näkyy aina ne palikat kun lataa sivua auki.
selain internet expoler
kiitos jos joku viittis auttaa:)
Kommentit (11)
Kyllä Explorerissa pitäisi aina näkyä nuo File | Edit | View | ... siellä ylhäällä. Mene View - valikkoon ja pistä täppä päälle kohtaan Standard Buttons. Tai jotain. Sieltä se vika kuitenkin löytyy.
-3-
7:
vaihda selaimeksi firefox niin ei tule moisia ongelmia
-3-
Hei 3. painoin tuolta ylhäältä värikkään lipun vierestä kaksoisnuolesta niin sieltä tuli 5 kohtaa. yks niistä on näytä eli pääseekö sieltäkin jotakin kautta saamaan ne valikot?
ajattelin että olis ollut sen verran ystävällisiä ihmisiä liikenteessä, mutta tässä huomattiin av:n taso.........
yks vaihtoehto et olet piilottanut vahingossa sen palkin jonnekkin sinne niiden muiden painikkeiden ym viereen.. eli niitä kun raahaa niin sen palkinhan saa siirrettyä minne kohtaa haluaa sitä eli siis se on jossain siellä välissä pienenä.. jos siellä on niitä nuolenkuvia joista tulee esim nappeja lisää niin kokeileppa niitä olisiko lähtenyt sinne..
tai yks vaihtoehto et olet siirtynyt kioskimoodiin F11 painamalla
ap:
...ajattelin että olis ollut sen verran ystävällisiä ihmisiä liikenteessä, mutta tässä huomattiin av:n taso.........
-3-
Vie hiiri harmaalle kohdalle ja paina oik. painikkeella. ota rasti pois lukitse työkalupalkit. Sen jälkeen laita hiiri esim. osoitekentän alle ja liikuta kunnes saat näkyviin kaksoisnuolen vedä alas hiiren painiketta alhaalla pitäen.
ite oon niin tyhmä tän koneen kans että välillä hävettää...
se oli sii mennyt noiden kuvakkeiden alle.
nyt näkyy. tiedosto, muokkaa, näytä, suosikit, työalut, ohje
Vierailija:
yks vaihtoehto et olet piilottanut vahingossa sen palkin jonnekkin sinne niiden muiden painikkeiden ym viereen.. eli niitä kun raahaa niin sen palkinhan saa siirrettyä minne kohtaa haluaa sitä eli siis se on jossain siellä välissä pienenä.. jos siellä on niitä nuolenkuvia joista tulee esim nappeja lisää niin kokeileppa niitä olisiko lähtenyt sinne..tai yks vaihtoehto et olet siirtynyt kioskimoodiin F11 painamalla
tosta 3:n viestistä en ymmärtänyt mitään.