G: Mikä on paras lahja jonka olet mieheltäsi saanut?
Eli oli se sitten joku yllätys tapahtuma, tunnearvollinen juttu, upea ja kallis tavara tai joku ihanan hellyyttävä ajatus...
Kommentit (15)
puolivuotiskihlalahjaksi, se on nyt 1,5 metriä korkea
ja omenapuu, äitienpäivälahjaksi
harvoin mieheni mitään rakkaudenosoituksia/kohteliaisuuksia latelee, mutta korttiin oli kirjoitettu ihanasti ! Se lämmitti sydäntä.
Tai sitten jokin illallisista ulkomailla. Kynttilän valossa, kun aurinko laskee mereen ja taustalla soi live musiikki.
eli ihan omaa aikaa, yksin kotona!
Ihmettelee nyt jälkikäteen itsekin, miksi ei aiemmin suostunut. Tyttö on aivan isin tyttö ja kietonut isin pikkusormensa ympärille. Mies pakahtuu onnesta, kun saa aina heti aamulla halin tytöltä.
Oli siis raskasta aikaa, kun itse halusin kovasti toista ja mies ei lämmennyt ajatukselle ollenkaan.
Kauheeta, kun en keksi mitään...
Lapset tietty on ihania, mutta ne on haluttu yhessä.
Ehkä parasta on se, että hän on mukana kotihommissa sataprosenttisesti. Yleensä jopa minua ahkerammin hoitaa taloutta ja lapsia.
Ja joskus aikanaan kun olimme yhteenmenneet, totesi kerran pari, että olen parasta, mitä hänelle on tapahtunut. Eka kerralla se kolahti tosi kovaa. Ihana tunnustus :-)
Siinä on kuviona tyylitelty sydän. Samoihin aikoihin sain antiikkisen rannekorun filigraanihopeaa. Molemmat ovat tosi hienoja. Viime aikoina olen saanut lähinnä ulkomaanmatkoja ja tietokoneen ja kameran tyyppisiä lahjoja.
Ensimmäinen lahja on jäänyt myös mieleen, ja se on tallessa vieläkin. Muistan paikan missä sain sen, ja se oli todellinen yllätys, koska mulla ei ollut mitään merkkipäivää. Sain silloin kultaisen ketjun sydän riipuksella.
Myöhemmin piti käydä liikkeessä kurkkaamassa, mitä se oli maksanut (: ja miehelle ihmetellessäni hintaa totesi, että olen joka euron arvoinen. Tuli jotenkin niin arvokas olo!
Ne Kaikkein parhaat lahjat on kyllä sitten niitä aineettomia, joita ei edes palstoille kirjoitella (:
yllätys kihlasormus tietysti. Oli raukka vielä silloin opiskelija ja oli myynyt tavaroitaan (mm. urheiluvälineitä) ja tehnyt töitä koulun ohessa jotta oli saanut ostettua mulle tosi hienon sormuksen :) kyllä olin otettu.
Toinen kiva ylläri oli yhteinen Tunisian matka, jonka sain siis lahjaksi.
Ylensä antaa varsin käytännöllisiä lahjoja ;). Pölkypöyrä oli myös mieleen!
Kolme vuotta myöhemmin jouluna sain ihanan sormuksen kiitokseksi kahden pojan synnyttämisestä. Viime vuonna sain synttärilahjaksi lahjakortin Day Spahan erilaisiin hoitoihin. Sekin oli ihana ele, kun olin pitkään valittanut, ettei tule koskaan hemmoteltua itseään :)
Ehdottomasti paras oli ekana yhteisenä jouluna annettu kiekollinen aurajuustoa! Juu, luitte oikein.
Kyllä se tietää mistä mä tykkään :) Ja tutuille terkut!
Ja tietty paljon muita ihania lahjoja :) Itse olen köyhä kuin kirkonrotta.
yhteinen viikonloppu kylpylässä. Meillä ei ole kamalasti rahaa ja harvoin päästään minnekään rentoutumaan, mutta se reissu oli ihana.