Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko ketään muuta, joka ei ole mustasukkainen eikä epäile miestään mistään salakähmäisestä?

Vierailija
24.10.2006 |

Ihmetyttää aina kun lukee näitä viestejä, joissa epäillään miehiä milloin mistäkin salapelistä. Minulla ei ole vielä koskaan ollut omasta mielestäni syytä olla mustasukkainen miehestäni, eikä epäillä hänen sanojaan. Minun suhtautumiseni on se, että mies pysyy minun kanssani rakkaudesta ja omasta tahdostaan, en aio ruveta vahtikoiraksi. Enkä usko, että voin pelastaa suhdettamme tai ennaltaehkäistä mitään tapahtumasta kyttäämällä ja vahtimalla.

Kommentit (12)

Vierailija
1/12 |
24.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Takana 12v yksiavioista suhdetta. Molemmin puolin.

Vierailija
2/12 |
24.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

enää en ole viitsinyt vaivautua. Juuri kuten ap sanoit, on hän nyt kanssani ja jos jotain muuta joskus tulee ei se kipua helpota, että olen se aikaisemmin aavistanut/tiennyt.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/12 |
24.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


Sovittu on, että joskus ahdistais kumppani ja jotain vierasta tekisi mieli, niin siitä avoimesti puhuttais ja erottais.



Luotetaan toisiimme kyllä ihan täysillä ja rakkaus voi hyvin.

Vierailija
4/12 |
24.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Paria entistä olen kyllä epäillyt, enkä turhaan - tunteella on ollut syynsä.

Vierailija
5/12 |
24.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mulla ei ole mitään erityisiä todisteita mieheni uskollisuudesta tai mistään, joten mihinkään oikeille " tosiasioille" en osaa perustaa tätä luottamustani. luotan kuitenkin ihan suoraan, ei ole vielä tullut eteen sellaista tilannetta etten olisi luottanut.



itsekin lähden siitä että tämä suhde ja meidän avioliitto on meidän molempien oma valinta ja meidän kummankin etu, että ilman toisiamme meillä olisi kurjemmat oltavat kummallakin. en tiedä mikä tilanne olisi jos olisin saanut jotenkin " raahata" miestä perässäni sellaiseen suhteeseen jota vain itse olisin halunnut (tyyliin " ihanaa, mies suostui vihdoin kihloihin! vielä kun saisin sen suostuteltua vihille!" ).



mua hiukan surettaa ajatella että suomalainen mies olis sellainen teini-ikään jämähtänyt pelkuri vellihousu jota vaimo saa yhtenään kytätä ja vahtia, joka yksin jäädessään livahtaa samantien ryyppäämään ja panemaan.

Vierailija
6/12 |
24.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

luotin mieheeni 100% enkä todellakaan epäillyt ikinä hänen menojaan,sai käydä kavereiden kanssa ulkona ilman ihmeempiä tenttauksia...kunnes sitten vahingossa selvisi asioita..olin laittamassa miehen puhelimesta viestiä ja vahingossa painoin väärää nappia,joka avasi saapuneet viestit,no sieltä sitten löytyi useampia viestejä yhdeltä naiselta(tietysti sitten katsoin ne loputkin)...täyttä varmuutta minulla ei ole vieläkään siitä onko mies tapaillut tätä naista....no pitkän aikaa luottamus oli täysin nollassa ja tenttasin kaikki miehen menot..nyt olen vain päättänyt olla välittämättä,jos pettää niin sitten pettää,en enään vahdi miestäni,mutta aina välillä tulee mieleen että josko sittenkin sillä on taas jotain meneillään...tuostakin on aikaa jo 4vuotta..ja tässä välissä on yhteinen lapsikin jo syntynyt.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/12 |
24.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole koskaan mustasukkainen yleensäkään, ensimmäisessä teinisuhteessani 16-19-vuotiaana muistan olleeni (ja ihan syyttä) mutten koskaan oikeastaan sen jälkeen. Ajattelen aina niin kuten muutkin tässä sanovat, että mieheni on mun kanssani rakkaudesta, ja jos hän haluaa lähteä vieraisiin, niin minä en voi sille asialle mitään. 8 yhteistä vuotta takana, ja eipä ole ainakaan vielä tullut kummallekaan tarvetta lähteä.

Vierailija
8/12 |
24.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on molemminpuolinen rakkaus ja luottamus. Esim. mieheni voi sanoa minulle vaikka että aika hotti nainen toi vaikka jostain näyttelijästä ja minä samaten, mutta otamme sen van huumorilla sillä tiedän että myös minä olen mieheni mielestä seksikäs ja haluttava. En ole mustasukkainen tai kateellinen kauniille naisille.



Mitä pettämiseen tulee niin ex:n kanssa olin 6 vuotta ja hän oli sellainen pettämisen ja valehtelun mestari että musta kouliintu aikamoinen asiantuntija näissä asioissa. Huomaisin heti jos jotain omituista suhteessa olisi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/12 |
24.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

olen, vaikka en sillä mitään voi estääkään. Itse asiassa ei edes haittaa vaikka mies vieraisiin menisi. Minua häiritsee nimenomaan se, että jos pettää enkä minä saa tietää siitä. En halua olla kusetettavana ja jos mies rehellisesti kertoisi, silloin voisin hänet jättää ja that´s it. Mutta totuushan on se, että ani harva mies kertoo pettämisestään, koska ei erota halua.



Munkin mies aina väittää, että kertoo kyllä jos muut alkaa kiinnostamaan. Todellisuudessa en tätä usko, vaikka mies ei kyllä ole tainnut 16 vuoden aikana pettääkään.

Vierailija
10/12 |
24.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole kokenut koskaan tarpeelliseksi olla mustasukkainen tai miettiä mahdollista pettämistä tms.

10v ollaan nyt oltu yhdessä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/12 |
24.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

siis vaikka en tutki ja mieti mieheni tekemisi enkä sillä jaksa päiviäni pilata, ei se tarkoita että luottaisin 100%:sesti. Jos se kuitenkin vieraisiin menee vahinko on jo tapahtunut eikä se muutu vaikka sen tiedon saa mitä kautta. Hänen valintansa ja mokansa.

Vierailija
12/12 |
24.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sehän saa seksiäkin melkein joka kuukausi. Välillä ollut vuodenkin tauko mutta eihän mies aina seksiä tarvitse. Ihan hyvin ollaan pärjätty ilman, yhteisesti ollaan sovittu sillä tavalla että näin on hyvä.

Omat menot sillä on ja välillä pidempiäkin työreissuja mutta aina se on tullut kiltisti kotiin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kuusi neljä