Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Auttakaa vappuruokien keksimisessä

Vierailija
25.04.2006 |

Meille on ilmeisesti tulossa 4 pariskuntaa vapun viettoon. Sain tietää tästä eilen. En ole ollenkaan suunnitellut vapuksi mitään kun eiliseen asti luulin että ollaan vaan perheen kanssa yhdessä (minä, mies ja parivuotias lapsi).



Eli mitä voisin tarjota vieraille? Jos on hyvä ilma, varmaankin grillataan jotain. Ei mitään 3 ruokalajin illallista vaan jotain mikä voi olla pöydässä ja siitä sit voi hakea.



Kiitos

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
25.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

laitat vaan esille esim. salaattia, tomaattia, kurkkua, juustoraastetta, paprikaa, paistettuja kanasuikaleita tai jauhelihaa, fetajuustoa, crema fraisea ja taco/tortilla kuoria. Jokainen kasaa itse oman tortillansa.

Vierailija
2/5 |
25.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

nakkeja, lihapullia, perunasalaattia, patonkia (okei, ei ihan suomalaista), jotain tuoresalaattia, kebakkoja jne...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
25.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lisukkeena ananasrenkaita ja kasvisvartaita (sipuli, kirsikkatomaatti, paprika) + perunasalaattia.

Vierailija
4/5 |
25.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

meillä aina silliä jossain muodossa ja sillin kanssa aina tarjolla ruisleipää



naukkaillan drinksuja ja pikkusuolainen on tarpeen



tuo grillaus kuuluu myös vappuun



vihersalaattia ja jotain ruokaisempaa vaikka perunasalaatti itsetehty on parasta



makkaroita lajitelma, bratwurst ja paria muuta ja jos rahasta ei oo kiinni niin pihvit naudan ulko- tai sisäfilettä tai porsaan filettä



jos pidätte kalasta vaikka lohta



tee folionyyttejä joiden sisällä on sipulia ja sinihomejuustoa on sairaan hyviä





Juomapuoli

Boolia

Simaa

Vierailija
5/5 |
25.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä ajattelin kans tarjota meidän vieraille tacoja, lämpimiä nachoja salsa-ja juustokastikkeen (myös lastenherkkua) sekä creme fraichen kera sekä fajitaksia.



Hyvää, helppoa, täyttävää ja jokainen saa poimia väliin mitä itse haluaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yksi kuusi