Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Kuinka kertyy vuorotyöläisten m-päivät päiväkodissa?
13.06.2008 |
Eli jos maksamme kokoaika maksua, niin saanko kaikki ilmoittamani vapaapäivät merkattua m-päiviksi, jolla saa sitten seuraavan heinäkuun maksuvapaa kuukaudeksi.
lähden vuorotyöhön (keikkailemaan) niin en millään voi sanoa montako päivää lapsemme ois hoidossa kk:ssa, voi olla että teen vaan vkolla töitä, joten sit lapset ois ma-pe hoidossa.
Kiitti avustasi
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
etkö tiedä kun saat työlistasi montako päivää olet töissä? tai sit aloitat maksamalla joka päivästä ja katsot miten jatkuu ja vaihdat sit esim 14pv kk:ssa. Jos tekee 100% vuorotyötä riittää yleensä 14-15pv. Itse teen 78% ja tyttö on 12pv hoidossa kk:ssa. Meillä saa aina heinäkuun ilmaiseksi jos lapsi on ollut hoidossa elokuussa ed vuonna jo ja esim nyt hän on kesä- JA heinäkuun kotona ja sit molemmat ilmaisia. Ei onnistuisi tuo että kerää tavallaan niitä päiviä.