Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vaunut nettiostona Saksasta

19.02.2008 |

Hyviä vinkkejä kaivataan. Mistä olette hankkineet, minkälaisia vaunuja ja mihin hintaan?



Jos vielä linkkejä saisin olisin hiiirmu kiitollinen.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
19.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kurkkasin linkin ja hyvältä näyttää. Taidan tehdä tilauksen :)

Vierailija
2/5 |
19.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

http://www.babyonlineshop.de/



http://www.babyparadies-shop.de/



http://www.kidsroom.de/cgi-bin/kidsroom.shop/4701eebf009c66dc273f50f336…



Meillä myös tarkotus tilata vaunut + kaukalo Saksasta, tulee kuitenkin sen verran edullisemmaksi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
19.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset
Vierailija
4/5 |
19.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset


Itse tilasin neljä vuotta sitten vaunut tuolta ping-pongin kautta.



http://www.pingpong-online.com/?gclid=CN3PxKWG0JECFQ0vlAodI0bEzg



Tilasin Teutoniat ja hyvin tulivat perille. Hinta taisi olla hiukan alle 500 e, ja otin kuitenkin vaunuihin kantokopan, sadesuojan, jalkapeitteen ja hyttyssuojan. Eli kaikkineen hinta oli tuon vajaat 500 e silloin. Suomesta ostettuna sama paketti olisi ollut 750-800 e. Postikuluja ei tainnut tulla, koska tilaus meni hinnaltaan jonkun heidän asettamansa rajan yli. Maksu oli Visalla ja toimitusaika oli 4 viikkoa. Sain sieltä yhteystiedot mikäli tilaukseen liittyen tulisi kysyttävää. Silloin sattui joulu väliin ja 4 vko:n toim. aika ei pitänyt paikkaansa ja olinkin yhteydessä yhteyshenkilöön. Vastaus tuli nopeasti, joten yhteydenpitokaan ei ollut ongelma. Pari kaveriakin tilasi samasta paikasta tuolloin vaunut, eikä heilläkään mitään ongelmia ollut, joten rohkeasti vaan tilaamaan.



Alona

Vierailija
5/5 |
19.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

viime torstaina tuli phil&tedsin sisarusrattaat kantokopalla (ja sadesuoja), sekä teutonoihin sisarlauta ilmakumipyörin. hintaa oli yht 711 eur, suomesta ostettuna olisi ollut 890 + maksu sadesuojasta erikseen, luulisin.

toimitusaika ei pitänyt ihan paikkaansa, koska phil&teds ei toimittanut kantokoppaa pingpongille ajoissa. olisin kuitenkin saanut rattaat ja seisomalaudan sovitussa ajassa, mutta jäin odottamaan kaikkia kamoja yhdellä kertaa saapuvaksi. ylimääräistä aikaa kului ehkä 7 arkipäivää? tosiaan postikuluja ei tullut, ja posti toimitti paketin kotiin saakka. s-posteihini vastattiin pikaisesti, ja kaikenpuolin sujui kaupankäynti helposti. maksoin luottokortilla.

ainut negatiivinen asia olisi jos vaunut hajoisi ja pitäisi postittaa saksaan takaisin korjattavaksi. kopkop, ei voi kuin toivoa ettei niin käy.