Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

koska maidontulo loppuu?

11.05.2006 |

Eli ongelma on sellainen, että olen lopettanut imettämisen reilu vuosi sitten. Mutta nyt huomasin suihkussa että maitoa tulee edellee ku puristelee. Tosi ei sitä tule suihkuamalla mutta noruu kuitenkin kun painelee. Pitäsiskö tälle alkaa jo tehdä jotain? Tällä hetkellä yritämme saada toista pienokaista. Olen lukenut jostai, että maidontulo voi jotenkin estää ovulaation.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
11.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

että olen raskaana sillä ole testaillut ovulaatiota. Eikä kahdessa kierrossa sitä ole tullut. No viiden päivä päästä sekin selviää, mutta en usko olevan raskaana.

Vierailija
2/2 |
11.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on kulunut 1,5 vuotta imetyksen lopettamisesta, mutta maitoa tulee silti muutama tippa välillä. Esim. suihkussa, saunassa tai jos tyttö itkee sydäntäsärkevästi. Eipä ole mulla vaikuttanut ovulaatioon.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla