Kaksosille: Nella Elvira ja Olivia Aurora
Kommentit (11)
Jos palsta on sitä mieltä, että eivät ole hyvät, vaan ihan kamalat ja vanhemmat varmaan vihaavat lapsiaan, kun antavat noin rumat nimet, niin vaihdatko?
Nella ja Olli vois olla hyvä nimipari, jos toinen olisi poika. No, en ole järin innostunut näistä ulkomaalaisperäisistä tuontinimistä.
Tuskinpa vaihdamme kuitenkaan. "Kiva" lueskella hieman kommentteja etukäteen, ettei sitten ristiäisissä tarvitse pidätellä itkua jos reaktio onkin ihan hirveä. ;-)
Nyt voin jo etukäteen asennoitua että nimet ei ilmeisesti monenkaan mielestä sovi yhteen jne..
Ap
Vähän pehmeät muotinimet. Nella on enemmän koirannimi. Mieti nyt lääkäri tai muu asiantuntija Nella.
Ihan hyvät nimet mutta turhan paljon L ja R kirjaimia. Kun nykyään niin monet ihmiset sönköttää ja ei osaa puhua oikein. Niin jos lasten kannalta ajattelee niin voi olla noloa jos kuulostaa nimensä sanominen tältä: Nenna Elviila ja Olivia Auloola.
On oikein hyvät ja kauniit ja yhteensopivat.
Eivät sovi kovin yhteen. Etunimet siis.
[quote author="Vierailija" time="19.06.2015 klo 01:29"]
Eivät sovi kovin yhteen. Etunimet siis.
[/quote]Minusta sopii. Pehmeäsointuisia molemmat. L- ja a-kirjaimet voimakkaina molemmissa.
Ovat kovin trendikkäät ja siistit ja söpöt. Aurora on kaunis nimi ja herättää positiivisia assosiaatioita (Aurora Karamzin, aamunkoi, revontulet jne.).
Kiitos.
Katarina myös listoilla toiseksi nimeksi.
Nella Katarina ja Olivia Aurora
Ap