|||||||||| Muistakaa että enterovirus aiheuttaa DIABETEKSEN! ||||||||||||
Jo vuosia sitten tiedettiin, että ykköstyypin (parantumaton) diabeteksen aiheuttaa virusinfektio. Virus tuhoaa haiman betasolut ja insuliinintuotanto loppuu. Nyt tuo virustyyppi on paljastunut enterovirukseksi ja itse infektio on yleensä täysin oireeton. Haiman vaurioiduttua potilaan virtsaamistarve nousee voimakkaasti. Diabetes voi johtaa raajojen amputoimiseen, sokeuteen ja kuolemaan.
Eli aikamoisen jälkisairauden voi saada noista pöpöistä mitä liikkuu joka päivä sinunkin lapsesi käsissä.
Nyt sitten käsiä pesemään ja toivomaan parasta.
Kommentit (5)
Mitä tämä muistaminen auttaa? Millä estät enteroviruksen tuhot muistamalla asian? MIten olet tähän mennessä estänyt omat ja lastesi virustaudit? Nuhat, oksennustaudit, rokot, ihotulehdukset ym?
[quote author="Vierailija" time="05.03.2015 klo 12:40"]Mitä tämä muistaminen auttaa? Millä estät enteroviruksen tuhot muistamalla asian? MIten olet tähän mennessä estänyt omat ja lastesi virustaudit? Nuhat, oksennustaudit, rokot, ihotulehdukset ym?
[/quote]
Elämällä suuressa tyhjiökuplassa?
ap, luepa se uutinen vähän enemmän ajatuksella ja opettele referoimaan ydinkohdat.
http://www.mediuutiset.fi/uutisarkisto/enterovirus+varmistumassa+syylliseksi/a525775
Huh!