eveline meikit tokmannilla, apua
Vieläkö myydään eveline cosmeticsin bb-voidetta 8 in 1 vihreässä pakkauksessa? Ostin muuten saman tuotteen, eli eveline bb-voiteen, mutta punertavassa pakkauksessa ja nimessä oli 6 in 1. Molemmat oli light complexion. Tämä 6 in 1 ei tosiaankaan sovellu vaalealle iholle, ihan ruskeaa. ): 8 in 1 oli sävyltään täydellinen ja sopivan peittävä. Tietääkö joku myydäänkö sitä enään, kun en itse löytänyt?
Kommentit (20)
4: tokmannilla tuon hinta oli jotain 5€. :o -ap
Kuka idiootti ostaa meikkejä Tokmannilta??!!
6: ihan kuka vaan haluaa. Näin opiskelijana varsinkin on tullut ostettua halvempaa kosmetiikkaa. Muutama huonompi meikkivoide on osunut kohdalle, mutta tuo 8 in 1 on ollut hinta-laatu suhteeltaan mainio. -ap
Sorry aloittaja, mutta mä en ottaisi Tokmannin meikkejä vaikka ilmaiseksi tarjoaisivat.
[quote author="Vierailija" time="26.01.2015 klo 18:27"]
Sorry aloittaja, mutta mä en ottaisi Tokmannin meikkejä vaikka ilmaiseksi tarjoaisivat.
[/quote]
Miksi sitten kommentoit tähän ketjuun mitään? Halusit vain kertoa että sinulla ei ole mitään aloittajaa kiinnostavaa sanottavaa?
[quote author="Vierailija" time="26.01.2015 klo 18:20"]Kuka idiootti ostaa meikkejä Tokmannilta??!!
[/quote]
samoja lumenen ja rimmelin meikkejähän siellä on kuin muuallakin.
8: no älä ole niin ennakkoluuloinen. :D annoin itsekin uuden mahdollisuuden evelinen meikeille. Ostin ensin jotain tosi huonoa meikkivoidetta, jossa oli rannuja ym. Uskoin netin kehuja ja yritin tuota bb-voidetta, ja se oli ihan loistavaa. Tässä on nyt vähän sama homma kuin pirkka keksit vs merkki keksit. -ap
8: Tokmanni myy pääasiassa Lumenen ja Maybellinen meikkejä eli ihan samoja tuotteita mitä saa "hienommista" kaupoistakin. Jaa että eivät kelpaisi sinulle ilmaiseksikaan? :D
Ap:n mainitsema BB-voide oli yllättävän laadukasta kun ostin sitä kokeeksi viime kesänä edullisen hinnan houkuttamana. Piti ihon siistinä ja mattana jopa heinäkuun helteillä. Onpa harmi jos sitä ei saa enää.
[quote author="Vierailija" time="26.01.2015 klo 18:14"]
ihan sama mitä sinne naamaruppiisi luttaat, ei sä siitä kaunistu etkä nuorene
kyllä tyhmiä akkoja kusetetaan ja pahasti!
[/quote]
Niinhän sä luulet. Et taida arvata ketä tässä oikeasti kusetetaan.
[quote author="Vierailija" time="26.01.2015 klo 18:27"]
Sorry aloittaja, mutta mä en ottaisi Tokmannin meikkejä vaikka ilmaiseksi tarjoaisivat.
[/quote]
Sulle ei luultavasti kelpaisi Tokmannin Iittala, Vallila tai Arabiakaan, vaan ne samat kamat pitää ostaa kalliimmalla jostain "fiinimmästä" liikkeestä.
Entä miten se alkuperäinen kystmus? :-D
[quote author="Vierailija" time="26.01.2015 klo 18:20"]
Kuka idiootti ostaa meikkejä Tokmannilta??!!
[/quote] ^ Tässäpä taitaakin taas olla yksi aivopesty. Kerro miksi ei. Onx se noloo vai?
Toisessa kosmetiikkaketjussa jaettiin vinkkejä hyvistä ja edullisista tuotteista. Siinä joku kehui Evelinen ripsaria, joka on vihreässä tuubissa. Tietääkö kukaan, myydäänkö tätä vielä ja onko hyvää?
Minäkin tykkään heidän ripsareista ja monesta muustakin. Eveline Cosmetics on oikeasti kokeilemisen arvoinen.
Btw Tokmannilla on nyt myös Cliniquen (kirjoitinkohan oikein) ja Biothermin tuotteita ollut.. Mitä ennen myynyt ainoastaan Stockmann ja Sokos Emotionit tyyliin. Ja ps Eveline Cosmeticsillä on oikeasti hyviä tuotteita, hintansa väärti :)
Joo Evelyne on oikeasti aivan hyvä. Ehkä vain halutaan vähän naureskella kun luullaan et on parempi ja coolimpi ihminen. Mut tosiasiassa ammatti meikkaajillakin on monenlaisia tuotteita teelusikoista aina huippukalliisiin taivuttimeihin. Näin esim. Minä käytin kauan Evelynin tiettyjä tuotteita. Mut eipä enää saa juuri mistään.
Mutta haluan mainita että nyt löysin vihdoin bb voiteen. Olen kojeillut vaikka mitä, niitä kalliitakin! Mut löysin keskihintaisen. MISSHA BB VOIDE SÄVY 23. KOREALAISTA KOSMETIIKKAA.
Lidlissä myytävät La Luxe Paris- meikit lienevät samalta valmistajalta kuin Eveline- meikit. Ehkä siinä syy, miksi Evelineä ei enää löydy ?
Pullossa oleva meikkivoide (4 €) on ihan loistava. Nyt vaan viimeisessä erässä oli vaalealle suomalaiselle liian tummat sävyt.
Huhuu?