Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kätevä emäntä, se joka marisee Samulille kun ei skulaa

Vierailija
08.03.2015 |

Näin Prisman kassalla just sellasen pariskunnan, mies alko pakata ostoksia siinä sivussa, ja muija ootti siä päässä valmiina pakkaamaan, ja marisi et älä nyt häslää, ei noin voi tehdä ym. 

Kyllä mua alko naurattaa... odotin koko ajan että koska se muija sanoo että tää ei nyt skulaa...

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
10.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä olen nähnyt kaupan kassalla sellaisen tapauksen, kun nainen seisoi kärryn vieressä antamassa miehelle ohjeita missä järjestyksessä ostokset nostetaan hihnalle. Siis ihan luetteli: "Sitten ruisleipä, omenat, juusto, paprika..." Ja kärry oli täynnä kamaa. Kun ohjeistuksessa tuli pieni tauko, mies kysyi: "Mitä mä sitten laitan?" Olisinpa halunnut nähdä millaiset kilarit olis seurannu, jos mies olis repäissyt ja tehnyt itsenäisen päätöksen.

 

Mulle tuli mieleen Kätevä emännän sketsi, jossa nahisteltiin latomisjärjestyksestä. Piti melkein juosta kaupasta ulos etten alkanut nauraa siinä kun tilanne oli päällä.

Vierailija
2/4 |
10.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mainio hahmo tämä vaalea daami!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
10.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="10.03.2015 klo 22:16"]

Mainio hahmo tämä vaalea daami!

[/quote]

 

Perus-av-mamman esikuva. Mies ei tee mitään oikein. Ja miehellä ei saa olla omia mielipiteitä.

Vierailija
4/4 |
10.03.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä nä mystiset av-mammat on kun kaikkien mielestä ne on ihan kaameita, mut kukaan ei ilmeisesti itse ole sellainen perus-av-mamma? :D

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan seitsemän neljä