Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Be2 -kysymyksiä

Vierailija
09.10.2014 |

Eilen liityin be2 -palveluun ja loin profiilin. Kyseessä oli nimen omaan "liity ilmaiseksi" palvelu.

Tänään huomasin joitakin viestejä tulleen mutta ne olivat epäilyttävän samankaltaisia. Yhteen ehdin kuitenkin jotain vastatakin ennen kuin noita kopio-viestejä alkoi tulla kuin liukuhihnalta. Seuraavaan viestiin vastatakseni minun olisi pitänyt liittyä premium-jäseneksi mitä en tietenkään tehnyt.

Seuraavaksi aloin googletella ja selvisi mistä rahastuksesta on kyse. Poistin profiilini välittömästi ja lähetin asiakaspalveluun viestin jossa irtisanouduin KAIKISTA sopimuksista välittömästi.

En missään vaiheessa antanut luottokortti- tai tilitietojani. Olen käsittänyt että näitä olisi vaadittu jos olisin halunnut maksulliseen palveluun mukaan.

Olenko nyt välttynyt rahastukselta?

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla