Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ketä vituttaa omien vanhempien käytös?

Vierailija
21.10.2014 |

En jaksa kaikkea luetella, mutta välillä pää räjähtää. En ole teini, vaan ihan aikuinen jo. He ovat välinpitämättömiä ja muistan liiankin hyvin monia minun kannalta epäreiluja ja -oikeudenmukaisia tilanteita, joita oon vanhemmiten halunnu alkaa selvittään, koska ne on jääny minua vaivaamaan. JOs olen yrittänyt avata tämäntyyppisen keskustelun, tulee aina syytösten lista vastaukseksi. Ja huutoa päälle. Olen niin paljon yksin ja kelailen asioita, niin välillä koitan yrittää purkaa heille. Vitutus vaan kasvaa joka soiton jälkeen--> Itkupotkuraivari jälleen. Paniikkikohtaus. Hajotan tvn -olo.Viillän ranteet auki-olo.Eikö vanhempien tehtävä ois tukea? Vituttaa siis. Kohtalotovereita?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
21.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ota välimatkaa. Älä vastaa puheluihin. Hanki ympärillesi muita ihmisiä. Älä hae suhteeseesi vanhempien kanssa mitään 'päätöstä' vaan anna asioiden vain olla.

Vierailija
2/6 |
21.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tämän kuuluu mennä noin. Eihän lapset koskaan lähtisi omilleen ja yrittäisi vielä jopa kehityä itse vanhempina omiaan paremmaksi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
21.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kohtalontoveri.. :) Käypäs lukasemassa tää mun teksti: http://m.vauva.fi/mobiilikeskustelut/index.html#!/ketju/4300216/oon_niin_pettynyt_aitiin/sivu/1
Oon unohtanu mainita tuolla, että on ollu paljon epäoikeudenmukaisuutta ja epäreiluja tilanteita.

Vierailija
4/6 |
21.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuttua on, tosin en ole pystynyt avautumaan heille näistä tunteistani. Ei auta muu kuin yrittää unohtaa asia, elää omaa elämää ja koittaa olla toistamatta kaavaa. Yritän myös ymmärtää omia vanhempia: heillä on omat painolastinsa ja syynsä käytökselleen.

Vierailija
5/6 |
21.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos haluat, kirjoita heille kirje. Näin saat sanottua kaiken mitä haluat niin että he varmasti saavat viestin ainakin perille.
Mutta voi olla ettet koskaan saa heiltä mitä haluat. Reilua? Eihän se ole mutta meitä on niin moneen lähtöön ja jotkut jäävät jo asemallekin.
Jos ei muuta niin ainakin voit olla parempi ihminen....

Vierailija
6/6 |
21.10.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo, mua ainakin. En ole teini enkä oikeastaan ole käyttäytynyt "kuin teini", olen ollut aikuinen hyvin pienestä vaikka olenkin nuorin viidestä lapsesta. Vanhempani syyttävät minua siitä että isosiskoni nykyinen aviomies käytti minua hyväkseen kun olin alle 15 ja muutenkin tuntuu, että olen täysi paska. Kyllä muuttui ääni kellossa kun sain ekana heille tyttärentyttären. Mutta sekin on kurjaa, kun tytärtäni pallutetaan ja itse olen edelleen täysi nolla