Kaveri ei avaa Whatsapp -viestiä
Laitoin eilen (miespuoliselle )kaverilleni viestiä. Lähetin viestin klo 20. Hän oli eilen tuon jälkeen useasti ”paikalla”, mutta ei avannut viestiä. Tänään on ollut useasti, ei ole avannut! Siis kuka tekee näin?!
Loukkaavaa. Tuntuu etten ole viiden pennin arvoinen ystävä, kun viestiini ei vastata tai edes avata.
Tausta; mitään riitaa, erikoista yms. ei taustalla ole.
Kommentit (115)
Vierailija kirjoitti:
Lukenut sen esikatselusta?
Tai laittanut lentokone tilan päälle ennen lukemista.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Lukenut sen esikatselusta?
Tai laittanut lentokone tilan päälle ennen lukemista.
Tällöin siihen tulisi lukukuittaus, kun seuraavaksi tulee paikalle
Voihan sillä olla vaikka joku perhekriisi menossa. Pitää viestitellä läheisille muttei jaksa kommunikoida kavereiden kanssa. Tai sitten ei vaan nyt halua vastata sinulle.
Ehkä olet sen mielestä vaativa ja ahdistava ihminen
No en kyllä koskaan jättäisi vuorokaudeksi roikkumaan viestin lukemista! Törkeää, mielestäni.
Eri asia on se, että lukee kiireessä ja vastaa myöhemmin. Tai että lukee joskus päivän aikana, vaikka 8h päästä kun viesti on tullut jos silloin paikalla käy. Mutta tuo että juoksee paikalla eikä lue, on OUTOA.
Vierailija kirjoitti:
Lukenut sen esikatselusta?
Liian pitkä luettavaksi esikatselusta.
Ap
Itsellä menee välillä useampi vuorokausi etten edes katso puhelinta. Kaikkien elämä ei pyöri puhelimen ympärillä
Jospa on lukenut sen älykellosta, silloin se näyttää lukemattomalta puhelimessa.
Siis onko tää oikeesti jonkun mielestä OK?
Mun mielipide, EI OLE.
Ja olen mies.
Mies38v
Vierailija kirjoitti:
Itsellä menee välillä useampi vuorokausi etten edes katso puhelinta. Kaikkien elämä ei pyöri puhelimen ympärillä
Tässä ap kertoi miehen käyneen useasti paikalla whatsappissa eli viestitellyt muiden kans muttei avannut ap:n viestiä.
Kaikki ei pidä nettiä päällä kaiken aikaa.
Sitä ei kiinnosta, joten jätä se rauhaan.
Whatsupissa jää helposti huomaamatta viestejä, jos tulee useampi viesti. Esikatselusta tulee klikattua uusinta, ja vanhemmat jää lukematta, jos sovellusta ei erikseen mene avaamaan.
Niin, jos hänellä on vaikka lukukuittaukset pois päältä, mutta paikallaolotieto ei ? Ne kun saa ihan erikseen laitettua pois.
Tästä syystä pidän lukukuittaukset pois päältä vol. 385...
Mä kun kerran täällä ihmettelin samaa ja kerroin miehen käyneen viestini jälkeen useasti paikalla whatsappissa, mut haukuttiin täällä hulluksi stalkkeriksi jonka käytös ahdistaa miestä.
Ihanaa huomata, että asenteet ovat muuttuneet, muutamassa kuukaudessa.
Lukenut sen esikatselusta?