Mitä äidille sairaalaan??
Hei!!
Menen katsomaan siskoani tänään naistenklinikalle ja tarkemmin sanottuna hänen pientä vauvaansa... Onko mitään kivoja ideoita mitä voisi viedä äidille lahjaksi? Mitä olisit itse toivonut? :)
Kommentit (11)
osanottokortti tulevasta 18 vuodesta ja kondomeja
Jotain hyvää juotavaa (esim. Brämhultsin mehu) ja siskosi lempiherkkuja. Myös joku lehti voi olla mieleen.
Suklaata, vauvalehti, raikasta juotavaa...
Kauheeta ehkä, mutta itse toivoin ettei kukaan tulisi sairaalaan. Olo oli niin kurja että toivotin isoäiditkin ekan kerran pois huoneesta ja heti paikalla.
[quote author="Vierailija" time="11.07.2014 klo 15:03"]
Kauheeta ehkä, mutta itse toivoin ettei kukaan tulisi sairaalaan. Olo oli niin kurja että toivotin isoäiditkin ekan kerran pois huoneesta ja heti paikalla.
[/quote]
Mäkään en ekalla kerralla halunnut, että ketään olisi tullut, ja onneksi meidän sairaalassa ei silloin toivotettu tervetulleeksi muita vierailijoita kuin vauvan isä ja sisarukset, mutta toisella kerralla käytäntö oli muuttunut, ja isovanhemmat saivat tulla. Kutsuin heitä paikalle jo samana päivänä.
Kannattaa siis tiedustella tuoreelta äidiltä, jaksaako hän ottaa vastaan vierailijoita!
Itse sain suklaata liikaakin, suurimman osan kannoin kotiin. :) mutta lehdet oli kivoja, ja jos ei jo ole vauvalle omaa kirjaa (siis sellainen mihin vanhemmat saa täytellä kaikkea) niin on kiva.
Luettavaa/ristikkolehti ja jotain raikasta naposteltavaa. Viinirypäleitä vaikka. Ei varmaan moni näillä helteillä suklaata himoitse. Jos oot ostanut vauvaa varten vaatetta niin vie jotain.
Minusta oli ihanaa, kun sain siskoltani hajuveden :) Enhän tosin sitä heti sairaalassa alkanut pirskottamaan, mutta oli niin kiva, kun joku muisti äitiäkin lahjalla :)
UP