Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pankkien kilpailuttaminen

Vierailija
09.03.2014 |

Miten käytännössä kilpailutan pankkeja helpoiten?  Kilpailutettavana olisi asuntolaina, autolaina ja opintolaina, sekä tietysti muut pankkipalvelut.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
09.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Taitaa olla markkinatilanne parhaillaan sellainen, että tuskin saat nykyisenlaisia palveluita edullisemmin toisesta pankista. Marginaalit ovat nousseet tasaiseen tahtiin, joten ellei omassa tilanteessasi ole tapahtumassa merkittäviä muutoksia (asunnon vaihto, perintö tai muu omaisuuden merkittävä lisääntyminen) veikkaan, että et saa mistään niin edullista hintaa kuin sinulla on nyt. 

 

Jos kuitenkin haluat kilpailuttaa palvelusi, suosittelen kirjaamaan valmiiksi lainan määrän, vakuudet, muun omaisuuden, tekemään tulo-menoarvion ja miettimään mitä pankkipalveluissasi arvostat. Sitten ei kun varaamaan aikaa eri pankkeihin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yhdeksän yksi