Miten teidän mies muisti teitä ystävänpäivänä?
Kertokaa jotain ihania romanttisia juttuja. Romanttisella meinaan sellasta arkipäivän romantiikaa, vaikka että laittoi viestin että olet kaunis tai jotain. Voi kertoa muutakin kun ystävänpäiväjuttuja.
Antakaa toivoa tälläselle ikisinkulle 21-vuotiaalle, joka haaveilee hyvästä parisuhteesta. :)
Kommentit (91)
ohhoh.. Tuliks sulle paha mieli, mut mietit sillee et ei tästä jaksa tehä numeroa? Ois ne ny voinu tuua ku kerran lupaski. Mietipä jos ois tuonu iha mitään sanomatta. Siinä on varmaa monella naisella haavetta kerrakseen. :) t.ap
Mun ukko teki hyvää ruokaa ja toi suloset halivat puput pehmolelun :) mun mies kyllä muutenkin kehuu joka päivä, ja kokkaa oikeastaan joka päivä :D myös hän nukahtaa aina kovin aikaisin niin yritti juoda kahvia että jaksaisi seuranani katsella leffoja, ei kahvi ihan auttanut mutta kaunis ajatus :)
Mun ukko teki hyvää ruokaa ja toi suloset halivat puput pehmolelun :) mun mies kyllä muutenkin kehuu joka päivä, ja kokkaa oikeastaan joka päivä :D myös hän nukahtaa aina kovin aikaisin niin yritti juoda kahvia että jaksaisi seuranani katsella leffoja, ei kahvi ihan auttanut mutta kaunis ajatus :)
Sain amulla kortin ja Lindtn suklaata <3 Vei ulos syömään ja illalla kotona sain ben & jerry jäätelöä ja mies antoi ihanan jalkahieronnan.
Itse ostin miehelle uuden kellon :)
Tämä oli ensimmäinen ystäväpäivä avioparina meille :)
Miestä ei ole, mutta sain lahjaksi itseltäni suklaata ja viiniä.
"Ai millon se ystävänpäivä on? :o"
Mies toi töistä tullessaan mulle tulppaanikimpun ja lapsille yhdet ruusut.
Toivotti hyvää ystävänpäivää ja halasi ja suuteli.
Yksi lapsistamme on syntynyt ystävänpäivänä, joten keskitytään lähinnä hänen juhlimiseen ystävänpäivänä. Eilen annettiin lapselle lahjoja, ei toisillemme. Herkuteltiin myös. Tänään on kaverisynttärit.
Kokkasi lempiruokaani, toi yllätyksenä herkullisia suklaaleivoksia ja sampanjaa, lisäksi hieroi jalkojani.
Teki mulle voileipäkakun (tykkään enemän kuin makeasta kakusta). Mä ostin miehelle sydänsuklaita ja mustan sadeviitan kesän festareille (aiemmin ollut käytössä värikkäitä ja mies pitää mustasta)
Mun mies antoi mulle kokovartalohieronnan :). Hieroi melkein koko Suomi-Norja pelin ajan. Se oli ihanaa :)
Mun mies ei ole mikään ystävä ja musta toi olis teennäistä. Sori. Mies kyllä huomioi muuten, esim tänään tekee mulle yhden jutun joka on käsittämättömän hienoa ja tekee tämän vain siksi, että pyysin. Liittyy mun harrastukseen ja pelastaa koko viikonlopun ;)
Kyllä mun mies on kaiken muun hyvän lisäksi mun paras ystäväkin :)
[quote author="Vierailija" time="15.02.2014 klo 07:03"]
Mun mies ei ole mikään ystävä ja musta toi olis teennäistä.
[/quote]
Sama täällä, ei anneta toisillemme mitään ystävänpäivänä. Molemmat kyllä muistaa omia ystäviään sitten tahoillaan.
Minusta ystävänpäivä on ihan turha ja teennäinen juttu
Minut herätettiin pusuihin ja sain lahjakortin kampaajalle, aikakin oli varattu 2tunnin päähän (olimme molemmat vapaapäivällä eilen). Kampaajalle menosta olin puhunut jo kauan, mutta kun olen itse niin huono tuhlaamaan rahaa itseeni niin en koskaan saanut aikaseksi.
Kun heräsin, mies toi kaksi lahjapakettia sänkyyn. Oli ollut poikamme kanssa jo aiemmin kaupungilla. Toinen lahja siis pojaltamme :) joka oli ehdottomasti halunnut antaa lahjan äidille hänkin. miehen paketissa oli vartalonhoitoaineita. annoin itse kummallekin suklaata, olin valinnut molemmille rasiaan suklaakaupassa sopivat konvehdit.
Lupasi tuoda kaupasta kukkia, mutta unohti. Hain sitten itse.