Seistessä mulla on järkyttävä pömppövatsa
mutta selälleen maaten vatsa menee aivan kuopalle. Mistähän mahtaa johtua? Näin on ollut vuosia.
Kommentit (6)
[quote author="Vierailija" time="14.08.2013 klo 21:44"]
Meneekö selkä notkolle kun seisot?
[/quote]
Tätä mäkin mietin. Mulla on selkä aina notkolla ja näyttää, että olisin raskaana. Mutta kun selkä on suorana esim. selällään maatessa, maha on ihan tasainen ja timmi.
Sulla on keskikropan lihakset olemattomat. Vaikka täällä pilkataan fitness- ja kuntosaliharrastajia kaiken aikaa niin ei tuulipukua kahisuttamalla saa kyllä noita lihaksia (tai mitään muitakaan) kuntoon.
Mä olen n. 13 vuodessa laihtunut 30-35 kiloa (olin teininä läski, yli 90 kiloinen). Mulla on pömppis ja varsinkin ennen menkkoja/menkkojen aikana näytän siltä, kuin olisin vähintään 7 kuulla raskaana. Makuulla vatsa on kuitenkin litteä.
Ja joo, vatsalihakset on mitättömät :(
Mä olen treeannut jo pari vuotta, ottanut PT:n käynyt fustraa, koettanut käydä coressa ja pumpissa sekä kuunnella ohjaajia.Mutta ei auta. Pömppä on ja pysyy.
Heikot sisemmät vatsalihakset niin paketti ei pysy kasassa eli treeninpuute.