Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hki: kouluun ilmoittautuminen. Aiotteko mennä paikan päälle?

Vierailija
08.01.2013 |

Aikooko joku vielä vanhanaikaisesti mennä paikan päälle ilmoittautumaan. Itse pitäisin sitä mukavana tapahtumana lapselle.



Wilman käyttö ja sen kautta ilmoittautuminen kyllä varmasti sujuisi hyvin, mutta olisi mukava mennä ihan käymään kouluun.



Muita?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
14.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Paikan päälle piti mennä, kun ei ollut ihan tavallinen tapaus.

Vierailija
2/6 |
08.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

ihan samoin. Lapselle se on iso juttu. Itsekin muistan kun kouluun käytiin ilmoittautumassa. Enkä ole koskaan edes käynyt sisällä tuossa lähikoulussa, kiinnostaa käydä katsomassa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
08.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapselle tärkeää ja voi käydä hieman tutustamassa paikkoihin.

Meillä viime vuonna sai kätevästi varattua myös ekan terveystarkastuksen ajan siinä samalla, kun koulun terkkari oli paikalla myös esittäytymässä.

Vierailija
4/6 |
15.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

kouluun.

Vierailija
5/6 |
15.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itsekin muistan miltä se tuntu kun mentiin sinne ilmottautumaan... vaikka siitä on jo vuosikausia,. ni se hetki on painunu mieleen kun istui pöydänäärel ja sai lukkaripohjan ja oli niin jännittävää :)



lapselle tosiaan iso juttu

Vierailija
6/6 |
15.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapsi käy tutustumassa koulussa eskarin kanssa ja lisäksi koululla on toukokuussa tutustumispäivä, jolloin lapsi tapaa opettajansa ja luokkakaverit. Näkee myös tulevan luokkatilan. En näe mitään lisäarvoa sille, että mentäis yhdessä ilmoittautumaan. Koulurakennus ja tilat ovat lapselle jo tutut.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän seitsemän