Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

tekemistä uuden miehen kanssa

Vierailija
29.06.2012 |

Eli siis tapailen yhtä miestä ja ihan ihan alkuvaiheessa vasta ollaan eli ei montaa kertaa nähty. Ollaan nähty lähinnä minun luonani jolloin juteltu niitä näitä ja panemiseksi aina mennyt juttelu tietysti mukavaa ja seksikin hyvää mutta mitä tekemistä voisin keksiä? en halua aina kyhnöttää sohvalla vaan tahtoisin oikeasti tehdäkkin jotain. Oisko ehdotuksia?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
29.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olisitte tutustuneet ensin kunnolla, keksineet yhteistä tekemistä. Mies saattaa vaan köyttää hyväkseen. Ei noista suhteista tuu mitään, jos jo tapailuvaiheessa aletaan panemaan.



Ensin tapaillaan, sit kun tietää, että toinen ja itse haluaa sitoutua, aletaan panemaan. Muuten on se iso riski, että petyt suuresti.

Vierailija
2/3 |
29.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aina kun tapaan uuden miehen ajattelen etten pane hänen kanssa ennen kuin ollaan kunnolla tutstuttu mutta sitten jotenkin se aina menee siihen en osaa tai ehkä uskalla kieltäytyä kun pelkään ettei mies sitten halua minua pitää jonakin pihtarina ja vaihtaa parempaan:(

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
29.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aina kun tapaan uuden miehen ajattelen etten pane hänen kanssa ennen kuin ollaan kunnolla tutstuttu mutta sitten jotenkin se aina menee siihen en osaa tai ehkä uskalla kieltäytyä kun pelkään ettei mies sitten halua minua pitää jonakin pihtarina ja vaihtaa parempaan:(

Minun piti kokea tuollaisia suhteita varmaan kymmenen ja hajotin itseni niin, että tuli niin iso pettymys, että masennuin ja jouduin sairaslomalle.

Nyt mä ns pihtaan. Saan enemmän arvostusta mieheltä ja ei tarvi heti keskittyä seksiin, vaan voi tutustua rauhassa, keksiä ja löytää yhteistä tekemistä. Kun heti alussa menee suhde seksiin, niin se on niin valtava voima ja intohimo, että muut asiat unohtuu. Tuntee toisen kropan, muttei sielua.

Sano miehelle, että haluat tehdö yhdessä asioita ja tutustua kunnolla. Ei tässä vaiheessa nyt enää pihtailla voi. Mutta sopikaa tapaamiset ensin vaikka öö kuntosalilla, ruokaravintolassa, elokuvateatterissa, uimarannalla, menkää pyöräilemään, tehkää kotona yhdessä ruokaa ja katsokaa joku elokuva, istukas terassilla parilla juomalla, menkää yhden päivän Tallinnan risteilylle, Turun linna on mielenkiintoinen paikka oikeasti jos kulkee sen oppaan kanssa ja varmasti viriää keskustelua, taidenäyttely, varatkaa joku kesämökki, menkää johonkin konserttiin, strand up iltaan, lentokoneella Tukholmaan, saaristoristeily...

Ja sit pankaa kun ootte tehnyt jotain yhdessä.

Nro 2

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kuusi yhdeksän