Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Digitaalinen ovulaatiotesti Sofi KOKEMUKSIA ?

Vierailija
25.08.2012 |

Tilasin sellaisen verkkokaupasta ja testaillutkin olen, mutta mietin kuinkakohan luotettava tuo testin tulos on? Oireita ovulaatioon ei ole muissakaan raskauksissa ollut, jotan on vähän hakusessa kaikki, koska pillereiden lopettamisen jälkeen kiertokin ihan sekasin :/

Kertokaa siis omia kokemusia kyseisestä testistä. Itseäni hämää kovasti se, koska ensimmäisillä kerroilla kun testasin, niin laite sammui itsessään, teki kolmesti saman :/ Ja kun olen tsstaillut sen jälkeen niin aina vaan tulee se "no" vastaus näyttöön, mutta kuuluukohan tikun reunaan silti tulla kaksi viivaa, siis niinkun molempiin reunoihin? Toinen vaaleampi kun toinen, mutta silti aina tulos ollut "no" ! Vaikea selittää, mutta kyseisen testin käyttäjät tietävät varmaankin mitä tarkoitan :)

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
20.10.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tää on tietysti vanha ketju jo, mut vastaan silti. Mulla on kyllä toiminut toi sofin digitesti. Plussan sain viimeksi tässä kierrossa. Vaikkakin testiliuska oli jo vanhentunut. Toki tarkistin tuloksen toisella digimittarilla (Cb:llä).

Toi sofin mittari on mulla muutaman kerran näyttänyt epäonnistunutta mittausta, mut se on ratkennut sillä ku oon pitänyt sitä tikkua pidempään virtsassa... Niin kauan että siihen tulee se merkki että alkaa mittaamaan. 😀

Viivojen tulkitseminen ei oo mun juttu ja siksi nää digimittarit sopii mulle paremmin. 😀

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi viisi