Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Suurimpia marttyrejä ja esimerkkejä heidän sanoistaan/toiminnastaan?

Vierailija
18.02.2012 |

Miehen iäkäs sukulainen on niin kauan kuin minä muistan eli viimeiset parikymmentä vuotta surkutellut kuinka kuolee kohta, ei kannta kuulemma ostaa sitä eikä tätä kun viikatemies kohta kolkuttaa ovella, ei kannata satsata uusiin tekareihinkaan kun kuolo tulloo kohta.Puolisolleenkin oli kuulemma aina sanonut, kuinka tulee kuolemaan ekana ja niin vain puoliso kuoli suht nuorena ensin.



Jos erehtyi kehumaan kuntoa, että näyttää ikäisekseen niin hyvinvoivalta, niin suuttui ja sanoi, että kun naureskellaan hänelle, vanhalle ihmisille. No, tämä iäkäs ihminen on vieäkin hengissä, ikää plakkarissa jo 95 vuotta :).

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
18.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

on ollut vuosikymmenet kotiäitinä, äskettäin toki oli jonkin aikaa työllistetty, jota kautta saa nyt omaa rahaa, ansiosidonnaisena. Mies on elättänyt koko tämän suurperheen vuosikymmenet, kouluttanut itsensä työn ohella yhä korkeammalle. Siskon mies haluaa joskus relata eli dokaa joka toinen vkl. Siskoni valittaa kaikille, kuinka juoppo mies hänellä onkaan, ja jokaisesta juopottelusta on rangaistuksena kuulemma p-lakko, kesto 6 vk.

Vierailija
2/4 |
18.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

on aivan raivoraitis absolutisti. Mies taasen on kännissäkin hauska, tosiaan relannut.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
18.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

marttyrejä ole olemassa. Jokainen tekee työtä vaikka kuinka pienellä palkalla tai ilmaiseksi, kunhan voi auttaa toisiaan vilpittömästi. Vapaallakin me teemme mielellämme vaikka koko rivitalon lumityöt, ja siinä sivussa on pullat paistumassa koulun futisjoukkueen kassan kartuttamiseksi. Viikonloppuna me mennään niitä myymään. Mutta ei, me hymyilemme, koska juuri näin meillä on hyvä fiilis ;)

Vierailija
4/4 |
18.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

hyvin millainen vaarinikin oli.ja mummoni kuoli kans ensin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän seitsemän