Jos saisit ilmaiseksi haluamasi kauneusleikkaukset niin menisitkö? Mitä kaikkea tekisit?
Kommentit (21)
Ottaisin silikonit ja kaksoisleuan tahtoisin pois. Ehkä vatsan rasvaimunkin mutta siihen jäisi silti roikkuva mahanahka..vatsan kiristykseen en uskaltaisi mennä, tutulle äidille se tehtiin, thaimaassa kylläkin mutta napa oli ihan luonnoton ja koko vatsa näytti oudolta ja oli tunnoton.
no just nyt en mitään, mut ehkä muutaman vuoden kuluttua vähän botoxia otsaan, ehkä restylanea ylähuuleen, joka kapenee iän myötä.
Rasvaimu jenkkakahvoihin vois olla kans hyvä sit kun en saa noita enää urheilemalla pysymään poissa.
Ja sit vielä myöhemmin voisin harkita silmäluomien leikkausta jos alkavat roikkumaan kuten äidillä.
Vatsanahkan kiristys, jenkkakahvat pois rasvaimulla kun eivät muuten lähde millään :/ Kasvojen kemiallista kuorintaa voisin harkita myös ja ehkä pientä kiristystä muuallekin ;)
Voisin ainakin harkita silikoneja. En mitään järkyttäviä palloja, vaan b-kupit riittäisi minulle. Nyt ne on a tai jopa aa. Mutta en alkaisi siihen jos operaatiossa olisi jotain suuria riskejä, tai jos sen tekisi joku "puoskari". Tai ainahan leikkauksissa on riskejä, mutta tarkoitan jotain "ylimääräisiä" riskejä tai jos pätevä lääkäri suosittelisi jättämään leikkauksen väliin.
Myös nenääni voisin vähän kaventaa.
Muuta ei kyllä tule mieleen, mitä edes suostuisin ulkonäössäni leikkauksilla muuttamaan.
mahan rasvaimuun ja ottaisin B-kupin silikonit :)
tarjahalosnenäni lyhyemmäksi. Muuta ei tarvitsisi.
silikonit haluaisin ainakin. Nyt kuppikokona AA/A joten joku B-kuppi vois olla aika jees.
Leukaimplanttia voisin harkita. Minulla on siis vähän isomman kokoinen (hivenen kyömy) nenä, joka ei oikein istu tähän naamaan, kiitos pienemmän leuan (ei ihan luokkaa Kalinainen mutta ei kaukanakaan siitä. Nenää en halua muokata, koska tykkään siitä, mutta leukaimplantin voisin laittaa, jotta kasvojen "suhteet" olisivat tasaisemmat.
MIes ei huolisi silareita, mutta tahtoisin edes ripustuksen ja vaikka omalla rasvakudoksella täytettä.
Lisäksi poistaisin vatsalta rasvaa ja nahkaa. Olen viiden lapsen ja kilojen jäljiltä löpsähtänyt inhottavan näköiseksi.
jos olisi sataprosenttisen varmaa että leikkaus onnistuisi ja paraneminen samoin.
Duunattavaa olis rinnat pienemmiksi, rasvaimu,nenä.
Ja silmien laserleikkaus vaikka ei varsinaisesti plastiikkakirurgiaan kuulukkaan.
rintojenkohotuksen (kuppikoko 65DD joten ei silareita kiitos), suoristuttaisin hampaani ja korjauttaisin vasemman korvani.
kaksoisleuasta hankkiutuisin eroon. muutakin olisi, mutta ne saa ollakin. leuka on ainoa jota inhoan todella paljon.
Nenän suoristaisin, se on sellainen akuutein leikkaus tällä hetkellä minkä haluaisin.
Ehkä sitten vielä tissien pienennys C->B tai A ja häppärit vois leikata myös pienemmiksi.
Muuta en tekisi. Mä tykkään itsestäni ihan tällaisenaan, makkaroineen kaikkineen :)
ehkä toi silmien korjaus ja myöhemmin luomen kiristys
rasvat takapuolesta ja mahasta rintoihin. Sitten harkitsisin kyömynenän suoristusta mutta en tiedä tekisinkö sitä oikeasti.
Osittain terveydellisistä, osittain ulkonäöllisistä syistä.
Rintojen kohotusta/täyttämistä olen myös miettinyt, mutta vielä en ole varma haluanko, onko loppupeleissä enemmän haittaa kuin iloa.
Mutta mielellään tuon jo suunnitellun toki saa joku muukin maksaa :).
hampaat,silmäluomet,silmiin laser,nenä pieneksi,silikoonit rintoihin ja mahanahka pois..olikohan vielä muuta=)
Leikkauttaisin pihtipolvet suoriksi, ulkomailla siis, vaikea ja kallis leikkaus, Suomessa varmaan saa vain lääketieteellisistä syistä.
Uudet hampaat. Nenää voisi vähän muotoilla, ihoa jotenkin silotella, koska ihoni punoittaa tosi helposti ja on vähän couperosaa. Siinä ne tärkeimmät kai. Ehkä leuan helttaa voisi myös vähän pienentää.
En ottaisi mitään rasvaimuja, koska kilot saa aina pois kuntoilemalla, eikä niin paljoa olekaan.
Jos olisi varaa, aivan varmasti menisin kaikkiin näihin leikkauksiin.
viimeisimmän imetyksen jälkeen tissit ovat vähän surkean näköiset... mutta en tiedä ottaisinko kuitenkaan tosi tilanteessa. Tykkään jotenkin olla minä!
Silarit voisi käydä laittamassa.
Ja silmien laserleikkauksessa, jos sekin lasketaan mukaan.