Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä vastaisitte tällaiseen viestiin?

Vierailija
10.07.2011 |

Onnea onnea pojan johdosta, myöhäiset tosin. Arvaa kuka menee vauvavaate ostoksille....



Viesti on serkulta, jonka kanssa en ole missään tekemisissä. En usko, että se lähtee ainakaan meidän vauvalle ostamaan mitään ja itse ei voi enää saada lapsia.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
10.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllähän tuo just siltä kuulostaa. Kyllä mulla ainakin on tapana ostella lähipiirin ja suvun vauvoille jotain ihania syntymälahjoja, yleensä juuri vaatteita.

Vierailija
2/4 |
10.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ehkä laittaisin vielä terveisiä täältä tai mukavia kesäpäiviä tms. toivotuksen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
10.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä muuta tuohon voisi vastata?

Vierailija
4/4 |
10.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

"Kiitos onnitteluista, onnellista täällä onkin..." (ja sitten joku yksityiskohta vauvan elämästä, vaikkapa että "maito maistuu ja massu toimii" tms).



Minä päättelisin, että joku vauvanvaatepaketti sieltä on tulossa, mutta eipä minun tarvitse sitä saada tietää etukäteen onko vai ei. Olisi hullua kysyä "vauvanvaatteita kenelle?" joten en kysyisi, olisin vain hiljaa siitä osasta. Ehkä hän sittenkin on itse raskaana?!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi viisi viisi