Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tekstiilikierrätyksestä! Tiedättekö?

Vierailija
17.07.2011 |

Kun jätepisteissä on tekstiilikierrätyspiste, niin meneekö ne vaatteet roskiin, vai kierrätetäänkö ne ihmisille vielä? Hyväkuntoisia vaatteita veisin, jos tietäisin, että ne menevät vielä ihmisille eikä roskiin.

Onko kellään tietoa?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
17.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen nähnyt kyllä Uffin ja Fidan laatikkoja, joista kirpputoreille myyntiin menevät hyväkuntoiset vaatteet ja kengät. Katso sen firman kotisivuilta, joka ylläpitää tuota jätepistettä.

Vierailija
2/4 |
17.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Markettien pihassa, missä on pahvi,lasi,paperi,metalli...ym. jätepisteet, on myös tuo tekstiilipiste.

ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
17.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meilläkin vaihtui UFFin keltainen yhdeksi harmaan rivistön aukoksi (tekstiilikeruu). Kun katsoo tarkkaan, siinäkin lukee UFF. Itse uskon, että on sama UFFin keruu eli menee kirppareille myyntiin ja esim. Afrikkaan. Olen juuri vienyt sinne monta pussia.

Vierailija
4/4 |
17.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täytyypä katsoa tarkkaan. ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi viisi viisi