Mä mietin usein millaisia äitejä näiden tän palstan provoviestien takana on.
Vaikka tämä onkin vaan tällanen ei-kovin-tasokas-keskustelupalsta niin en koskaan voisi laittaa aloitusta, josta tietäisin, että joku loukkaantuu.
Kommentit (4)
Olen 31v kahden tytön äiti, naimisissa, asun okt:ssa, vakituinen työ hoitoalalla, iloinen, rempseä, puhelias, sosiaalinen.
Ennen kaikkea HUUMORINTAJUINEN.
Tosin mullakin menee kieltämättä pikkasen yli esim. toisten ulkonäön haukkuminen ircissä ja joku sektioäitien mollaaminen.
Mutta kunnon hauska provo piristää aina mieltä...
Monesti mietin, millaisiä äitejä ovat ne jotka loukkaantuvat lähes kaikesta mitä täällä kirjoitellaan.
Ei ole äiti, eikä edes suunnitelmissa ole lapsia hankkia. Mutta tietää tän palstan, ja voisin hyvin kuvitella hänen huumorintajuunsa sopivan sellaiset jutut. Voipi olla, että olen ihan hakoteillä ja aliarvioin tätä ihmistä tosi pahasti, mutta tulee kyllä mieleen, että on ihan hänen tyylistään.
Tää tyyppi on jonkin verran katkera siitä, ettei ole löytänyt elämänsä miestä, eikä ole tarpeeksi nätti eikä enää laihakaan. Vuosien mittaan piristävästä tyypistä on tulossa katkera akka. :(
Kerroinhan, että mullakin menee yli hilseen toisten ulkonäön mollaaminen muun muassa.
Musta hauskoja provoja on sellaiset, missä esim. kerron jostain " hauskasta" sattumuksesta (keksitystä), uskomattomasta jutusta mitä näin/kuulin, teen itseni naurunalaiseksi kysymällä jotain idioottimaista jne jne.
Sorry nyt jos ymmärsin aloituksen väärin... :(
Ja tiedättekö, että noihin ikäviin provoihin ei tarvitse vastata tai muutenkaan reagoida millään tavalla...
4
Hullun kiilto silmissä. Oli ilmeisesti äiti-ihminen viesteistään päätellen ja en heti olis uskonut.