Kivuliaat harjoitussupparit
Luin jostakin jo kauan sitten, että särkylääke voisi auttaa kivualiaisiin harjoitussuppareihin (nyt rv 41). Näitä on nyt jatkunut jo jokusen päivän eikä nukkumisestakaan ole oikein tullut mitään ja olisi toki kiva levätä hieman ennen vauvan syntymää.
Kommentit (3)
Siellä vaan synnyttelet kotona kaikessa rauhassa.
Oletko käynyt tarkistamssa tilanteen sairaalassa?
Tänään olin juuri neuvolassa ja sanottiin, että ovat ihan normaaleja harjotussupistuksia. Ovat tosin nyt iltaa myöten tihentyneet ja hieman voimistuneet (siis kivun puolesta) mutta yhden supistuksen kesto ei ole ollut kuin 10-15 sekuntia (raskaus on kolmas, mutta edelliset käynnistetty joten tämä on aika uutta minulle). Kyllä nämä päivällä ihan kesti, mutta tosiaan, olisi hyvä jos saisin vähän levättyä ennen kuin vaaveli syntyy. Sen jälkeen se voi olla hivenen hankalaa =)
En haluaisi ihan turhaan syödä särkylääkettä, vain huhupuheiden perusteella joten siinä syy, miksi kyselin täällä, onko väitteessä perää.
riitti mulle yön yli