Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Lapsettomuudesta kärsivät,

Vierailija
07.06.2010 |

onko äitinne käyttäneet ehkäisypilleriä ennen kun ovat alkaneet odottaa teitä?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
07.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

äitini poltti kuin korsteeni ennen kuin alkoi odottamaan mua. isäni jatkoi samanlaista polttamista kotona sisällä pienessä kaksiossa koko äidin raskausajan.

kun synnyin, aloitti äiti saman homman. epäilys oli että mun "munasolualut" olisivat vaurioituneet kaiken myrkyn keskellä, koska heti kun täytin 12 aloitin polttamaan itsekkin.

aski päivässä meni 27 vuotiaaksi, kunnes tajusin haluavani lapsen. sit loppui polttaminen jne..

kun korjasin elämäntapani kaikin puolin, niin kolmen vuoden "toipumisen"jälkeen sain avustetulla ovulaatiolla pojan ja imetyksen päätytyyä 2kk kuluttua olin luomusti raskaana, josta terve tyttö =)

Vierailija
2/3 |
07.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ikinä itse polttanut, mutta äitini poltti osan raskausaikaa ja koko lapsuuteni ja vielä sisällä. Olen varma, että tällä on ollut vaikutusta. Munasoluja piti vähän houkutella toimimaan, mutta saatiin kuin saatiinkin lapsi :)



Pillereitä äitini ei ole syönyt.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
07.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

epäilen, ettei ole käyttänyt e-pillereitä. Eikä ole koskaan tupakoinut kuten ei isäkään.



Ovulaatio-ongelmia täällä.