Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Millaisa asuja teidän lapsilla halloween-partyissa?
30.10.2009 |
Meidän 9v tyttö: Kreivitär Dracula, mekko, musta viitta jossa pystykaulus aitoon dracula-henkeen, naama valkoinen, piirretty isot hampaat ja veriset huulet+verinoro suupielestä kaulalle.
8v poika: musta trikoinen haalari jossa edessä luut, ovat sellaista vähän kohollaan olevaa materiaalia, näyttävät aidoilta ja hohtavat pimeässä-> pimeässä lapsesta ei näy muuta kuin luuranko. Puvussa myös kallonaamio.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Tyttö (3v) ei tykkää pelottavista puvuista, joten saa pukeutua Disneyn Lumikki-pukuun vaan. Kruunu päähän ja sormuksia vielä sormiin. : )
Itsellekin pitäisi vielä jotain kehittää... Meinasin jo puolitosissani laittaa hääpukuni, jonka rintaan liimaisen verisen veitsen. Tai hirttosilmukka kaulaan... En kuitenkaan viitsi pelotella lapsia liikaa. Ehkä sopisi lähinnä aikuisten halloweenjuhliin. : )