Onko muita joiden mielestä tätä Niko Niemeä etsittiin paljon aktiivisemmin kuin muita kadonneita?
Ja muutenkin hänen katoamistaan uutisoitiin paljon tarkemmin kuin aiemmin kadonneita. En ole ikinä ennen huomannut tällaista mediamylläkkää kenenkään kadonnen kohdalla. Minusta tämä on jollain tapaa epäreilua. Hieno homma silti että Niko löydettiin!
Kommentit (15)
vaan siitä, että Nikosta välitettiin. Tottakai läheiset ja ystävät nostava haloon kun rakas ihminen katoaa. R.i.p Niko)=
koko touhusta kuullu, ennenkä palstoiltaluin et on löytyny..asutaa kuitenki liki treetä...
että lehdet kirjoittelevat huomattavasti enemmän kadonneista ja henkirikoksen uhreista, jos asianomainen nuori ja varsinkin kaunis.
Ei Niko nyt mikään julkkis tainnut olla?
Eikä minun mielestä poliisien toiminta vaikuta siihen että kuinka paljon ystäviä jollaina on.
Vai tuleeko merivartiosto naaraamaan vesistöjä vain jos kadonneella on ollut paljon ystäviä?? hah.
että lehdet kirjoittelevat huomattavasti enemmän kadonneista ja henkirikoksen uhreista, jos asianomainen nuori ja varsinkin kaunis.
Ei taida saada kauhean myyviä otsikkoja Lasse Laitapuolenkulkijasta joka on kadonnut jostain yömajasta! Enkä nyt ota mitenkään kantaa siihen että miksi toisten elämä on muka arvokkaampaa kuin toisten. Lehdet haluavat myydä ja tottakai tekevät juttuja jotka uppoavat tavalliseen kansaan. Ja jos kadonneesta välitetään, omaiset varmaan pitävät huolen että asiaa pidetään tapetilla!
Elämä on epäreilua, sille ei voi mitään. Tosin en kyllä ymmärrä sitäkään asennetta että jos ei yhtä tyyppiä etsitty kunnolla niin miksi siis tuota toistakaan pitäisi!
melko samalla tavalla..ei kai riittävän komia että ylittäisi uutiskynnyksen :(
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009101710439617_uu.shtml
poliisien resursseja enempää kun normaalistikkaan. Pojan vanhemmat ja ystävät järjestivät suuretsinnät. Samalla lailla muidenkin kadonneiden omaiset voivat tehdä, jos jaksavat. On nimittäin kamala tilanne eikä kaikki pysty samaan. Ja tarkoitan jaksamisella henkistä jaksamista enkä tarkoita viitsimistä.
että tapaus sai julkisuutta. En ole seurannut uutisointia, mutta otsikoihin olen väkisinkin törmännyt. Mulla on ainakin sellainen kuva, että juuri läheiset tekivät aika paljon etsinnöissä, mutta en tiedä, pitääkö paikkansa.
Nikon isä on pappi ja srk:n väki järkkäsi aika isot etsinnät, näin luin lehdestä.
Poliisit tutkivat aivan samalla tavalla kaikki tapaukset. Nikolla sattui olemaan julkkis ystäviä ja sattui olemaan hyvännäköinen malli. Vapaaehtoiset haravoivat aluetta täysin omasta tahdosta. Että suomalainen osaa kaikkea sitten kahdehtia! Hävettää ap:n puolesta.
en ole kuullut koko jutusta mitään.
Mutta silti ihmetyttää ku jokapaikassa uutisoitiin tosta Nikosta ja Hermannia ei etusivullla olla nähty! ja iltasanomatkii mainitsi Hermannin vain pienellä sivulauseella Nikon otsikon alla! Ei kai tää voi olla läheisten aktiivisuudesta kiinni!
T:8
Huomasin saman kuin ap. Luulin jopa mainostempuksi.
Surullisesti päättyi toki.
omat linjat joita tutkitaan.Hoitakaa av mammat lapsenne ja sitten vasta
huolehtikaa poliisin ja median toiminnasta.
hänhän oli julkkis ja malli