Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Manducan repun käyttäjiä paikalla!!

Vierailija
18.06.2009 |

Tilasin tuon repun ku sitä on kehuttu tosi paljo ja nyt testasin sitä vauvan kanssa. Mitä teen vääriin vai kuuluuko vauvan kasvot tulla melko tiukasti rintaa vasten? Musta tuntuu että vauva tukehtuu ja sen on huono olla siinä. Siitä johtuen myös liikuin hassusti etukumarassa, että se siitä helposta ja rennosta vauvan kantamisesta... Mitä teen väärin vai mikä tässä mättää, nyt tuntuu että meni yli sata euroa ihan hukkaan... Vauva on siis parin kuun ikäinen 6 kilonen.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
18.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

en tiedä, mulla on itellä sama vehje mut on pakko sanoa et ainakin pienen vauvan kanssa ollut käyttämätön eli oli pettymys, liina on paaaaaaaaaaaaljon parempi, ehkä manduca on parempi isommilla??

Vierailija
2/6 |
18.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aika tiukasti vauva kyllä on omaa kehoa vasten.



Käytätkö vastasyntyneen inserttiä? Jos et niin vauvasi on liian alhaalla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
18.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aivan ihana tuote. Omistan myös hug-a-bubin mutta sen käyttö on miljoona kertaa hankalampaa kuin Manducan.



Käytäthän ap vastasyntyneelle tarkoitettua lisäosaa? Jos et käytä niin vauvasi on ihan liian alhaalla ja sen takia pää tulee liian lähelle kroppaasi.

Vierailija
4/6 |
18.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oletko noudattanut ohjeita? Onko vauvan pylly varmasti ihan alhaalla ja selkä kaarella? Ethän ole avannut sitä pidennysosaa? Noin pienelle lapselle riittää vielä ilman pidennysosaa + pääntuki tukemaan päätä tarvittaessa. Ovatko olkaimet liian kireällä? Onko takana oleva turvalukko liian kireällä? Voit kääntää vauvan päätä sivulle päin, jotta saa paremmin ilmaa.

Vierailija
5/6 |
18.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Painohan ei ole kaikki kaikessa vaan myös pituus. Jos vauva on 6kg mutta lyhyt painoisekseen niin hän istuu liian alhaalla ilman inserttiä. Meillä käytettiin Manducaa ilman inserttiä kun lapsi oli 66cm (lähes 5kk).

Vierailija
6/6 |
18.06.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oorrait, eli siis se lärpäke sieltä jalkovälistä käyttöön ja se vetoketju mikä pidentää sitä selkäosaa, niin saa siis olla kiinni, eli lyhyenä. Ja sit remmeillä pelata loput... En laittanu sitä lisäosaa ja oisko se tosiaan tehny tästä liian "syvän pussin" vauvalle. Kokeilenpa uudestaan ku vauva tuosta heräilee. Kiitos avusta kaikille vastanneille. En siis ole tehny ilmeisesti ihan turhaa ostosta =)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kaksi kaksi