Viimeinen äänestys, mitkä etunimet kaksostytöille?
Nimiä ollaan nyt pähkäilty ja päätetty, että jokin näistä pareista tulee tytöille etunimiksi. Ei olla kuitenkaan täyteen yhteisymmärrykseen päästy, että mitkä näistä. Mietinnän jälkeen oltiin yksimielisiä, ettei haluta e-sarjaa. Isosiskon nimi on siis Eevastiina.
Nämä vielä ehdolla
Magdaleen&Rosalinda
Magdaleena&Rosaliina
Magdaleena&Elliroosa
Kommentit (14)
Pakko sanoa, että Rosaliinasta mulle tulee mieleen risa liina tai jotenkin epämääräinen liina. Ei kuulosta kauniilta nimeltä.
Rosalinda jotenkin liian ulkomainen. Jää siis Elliroosa.
Mäkin olisin äänestänyt mieluummin Ellinoora.
Tuo Magdaleena on ihan varma, siihen on molemmat ihastunut. Ei varmasti ole kauhean yleinen etunimenä, mutta kirjoitusasultaan selkeä
Rosaliina ja Elliroosa - tämä ei tule kysymykseen, koska puolet on samaa nimeä
Joku ehdotti Magdaleenaa yhdellä e:llä, saanko kysyä miksi? Silloin nimeä joutuu aina selittämään miten kirjoitetaan kun me lausumme sen pitkänä niin myös kirjoitetaan pitkänä
Annabella ja Juliaana, Ellinoora ja Juliaana - Näitä on harkittu, mutta harkinnan jälkeen ehdolla nuo, jotka ekassa viestissä laitoin
Ellinoora on nimenä ihan kiva, mutta turhan yleisen oloinen
Eevastiina, Magdaleena ja Rosaliina
antaako joku lapsilleen nimen aihevapaa-äänestyksen perusteella?? osaatko jotain päättää itse?
Magdaleena kuulostaa aika oudolta, ja on ihan eri tyyppinen nimi kuin toi Eevastiina...
Ellinooraa minäkin kannatan. Oletteko ihan varmoja tuosta Magdaleenasta? Minä vaihtaisin sen, mutta tämä on vain minun mielipiteeni.
...ei kai kukaan voi olla niin onneton, että tosissaan kyselee av-raadilta nimivinkkejä?
magdaleenasta, jotenki vaikeen tuntunen nimi.
Rosaliina on ihan kiva.
Ellaroosa olis parempi kuin elliroosa
HUOM: siellä ei ole vaihtista: Ellinoora
Mutta minusta ehdottomasti
Rosaliina ja Elliroosa.
Mutta sinun vaihtoehdoista
vain tuo Rosalinda ei ole hyvä, muuten sopii kaikki.
Kivempi, että kaikki lapsilla alkaa eri kirjaimella nimi.
Rosaliina ja Magdalena, yhdellä ee:llä, kiitos. Rosalinakin olisi yhdellä ii:llä kaunis.