Mitä tehdä puolivuotiaan kanssa Helsingissä?
Kesälomavinkkejä kaipaisin Helsingin matkalle puolivuotiaan kanssa. Mitä puolivuotias tykkäisi tehdä siellä? Onko siellä ruokapaikkoja, joissa olisi tarjolla sitteriä, kun hän ei vielä istu? Laivareissukin olisi suunnitteilla, onko kokemuksia, miten puolivuotias viihtyy ruotsinlaivalla ja miten siellä sujuu syönti alacarte-ravintolassa?
Kommentit (5)
En tajunnut että aloitukseni olisi huvittava. Pyrin aina viemään vauvani sellaisiin paikkoihin, joissa hänkin viihtyy. Kyllä puolivuotias jo tajuaa jotain, ainakin meillä!
yst. ap
lapsia, joten virikettä ja kiinnostavaa katseltavaa vauvalle riittää. Puolivuotias tykkäisi varmaan matkasta Suomenlinnaan, koska siellä voisi olla viltillä nurmikolla ja nukkua mukavasti meri-ilmassa päikkärit.
Samoin ruoka maistui paljon paremmin Papa Giovannissa kuin Mäkkkärissä!
HALOO AP! Ton ikänen viihtyy siellä missä on rauhaa nukkua, syödä ja paskantaa!
Ja suosittelen että käytte Kiasmassa myös, kos ei ole puolivuotiaasi sinne vielä ehtinyt. Ehdottomasti kannattaa käydä. Seurasaari on myös ihan kiva.
Menet, minne menet ja vauva kulkee mukana.