Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko perhepäivähoitajia paikalla??? Olisi yksi kysymys!

Vierailija
04.11.2007 |

Itse haaveilen pph:n urasta ja nyt jo mietin, miten onnistuu se, että omat lapset olisivat eskarissa ja kerhossa (klo 9-12). Miten siis onnistuu lounas ja hoitolasten päiväunet, kun omat lapset pitää hakea kerhosta ja eskarista klo 12? Kokemuksia???

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
04.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

missä järjestyksessä teette asiat. Kun omat lapseni olivat eskarissa, veimme eskarilaisen aamulla, ulkoilimme, söimme lounaan ja sitten lähdimme hakemaan eskarilaista. Sitten päiväunille. Raskas talvi se oli. Onneksi ajoittain lapsi pääsi jonkun kyydissäkin, ainakin kotiinpäin.

Vierailija
2/3 |
04.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hoitolapsille voi antaa lounaan ennen kun hakee kerholaiset ja päiväunet heti kun kerhosta on tultu.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
04.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toivottavasti ei ole vaan sitten tosi aamuvirkkuja lapsia hoidossa, että jaksavat kävellä (tai istua rattaissa nukahtamatta) ½ km matkan kerhoon ja eskariin lounaan jälkeen ennen unia. Paras olisi tietenkin, että kaikki olisivat sen verran aamuntorkkuja, että söisivät lounaan vasta klo 12 jälkeen. Mutta sen näkee sitten.



T:ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan neljä kuusi